Ustrašený Ovčáček už má tik z Petra Pavla

FB J. Ovčáčka

Jiří Ovčáček na oficiálním portrétu | FOTO: FB J. Ovčáčka

Stačila jedna drobná zmínka generála Petra Pavla o možné prezidentské kandidatuře a už je zle. Jiří Ovčáček nažhavil Twitter a začal ukazovat absurditu svého uvažování. Podle očekávání na bývalého předsedu vojenského výboru NATO hází špínu, a vůbec si neuvědomuje, jak se při tom zesměšňuje.

Hradní mluvčí totiž bojuje proti něčemu, co se ho vůbec netýká. I kdyby se totiž Petr Pavel rozhodl v prezidentské volbě, která proběhne nejpozději v roce 2023, kandidovat, Zemana se to nijak netýká. Stejně tak nižšího státního úředníka, který v tu dobu bude maximálně poklízet na Vysočině v chatičce starého pána.

Pavel Hofman

Proč se tedy Ovčáček tolik rozčiluje, navíc, když jde z generálovy strany o spekulaci? Svým způsobem totiž Pavel poslal vzkaz, že je připraven se o Hrad poprat. Pokud by totiž měla být naše země dále tažena směrem do Ruska a Číny, bude to znamení, že je třeba naplnit občanskou povinnost. Za Zemana je toto směřování jasné, takže Ovčáček správně pochopil, že je nutné zabránit tomu, aby se prezidentem stal někdo, na koho bychom mohli být pyšní a hrdí.

K boji si ovšem vybral zcela směšné a trapné zbraně. Ne, že by snad jindy používal silnější kalibr, ale tentokrát jde skutečně pouze o výkřik do tmy. Sotva totiž Petra Pavla, člověka, který umí zabít rukou, rozhodí to, že ho zakomplexovaný úředník konfrontuje s jeho minulostí. Navíc, když už se s ní sám srovnal a dokázal uznat, že členství v KSČ byla chyba.

Bitva Jiřího Ovčáčka o Pražský hrad teprve začíná. Uvidíme ještě desítky nesmyslných útočných tweetů na adresu lidí, kterých se hradní mluvčí bojí. Stejně tak spoustu příspěvků k těm, které obdivuje. Ve výsledku ovšem budou mít takový dopad, jako kdyby je psal jakýkoliv jiný nedoceněný úředník. Strach o vlastní existenci v hradních službách dělá své a z Ovčáčka je to cítit čím dál víc.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner