Úterních téměř 26 000 nakažených je dalším smutným rekordem

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Testování podle údajů ministerstva zdravotnictví odhalilo v úterý 25 864 nově nakažených covidem-19. Rekordní denní nárůst od začátku koronavirové krize navíc zřejmě bude mít stoupající tendenci. Hospitalizováno je 5652 lidí s covidem, téměř osm stovek z nich je ve vážném stavu.

Nejhorší situace je stále na Moravě, konkrétně v Olomouckém a Zlínském kraji. Tam hejtman v úterý vyhlásil nová opatření, která mají pozastavit společenský život. Zaplněné nemocnice totiž musí rušit plánované výkony a některé i omezují provoz části svých oddělení.

Téměř týden už se do nemocnic dostává přes pět tisíc pacientů denně, v úterý to bylo konkrétně 5652, z toho přibližně sedmina je v těžkém stavu.

S prokázaným covidem zemřelo za poslední týden 637 lidí, od začátku měsíce pak 1545. Denní průměr tak stoupl na 67 obětí koronaviru. Celkem v České republice podlehlo již 32 408 osob, nakažených čínským virem.

Stoupl však i zájem o očkování. Oproti prvním třem týdnům v říjnu, kdy bylo aplikováno 260 tisíc dávek vakcín, je to za stejnou dobu v listopadu 871 300.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]