Úterních téměř 26 000 nakažených je dalším smutným rekordem

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Testování podle údajů ministerstva zdravotnictví odhalilo v úterý 25 864 nově nakažených covidem-19. Rekordní denní nárůst od začátku koronavirové krize navíc zřejmě bude mít stoupající tendenci. Hospitalizováno je 5652 lidí s covidem, téměř osm stovek z nich je ve vážném stavu.

Nejhorší situace je stále na Moravě, konkrétně v Olomouckém a Zlínském kraji. Tam hejtman v úterý vyhlásil nová opatření, která mají pozastavit společenský život. Zaplněné nemocnice totiž musí rušit plánované výkony a některé i omezují provoz části svých oddělení.

Téměř týden už se do nemocnic dostává přes pět tisíc pacientů denně, v úterý to bylo konkrétně 5652, z toho přibližně sedmina je v těžkém stavu.

S prokázaným covidem zemřelo za poslední týden 637 lidí, od začátku měsíce pak 1545. Denní průměr tak stoupl na 67 obětí koronaviru. Celkem v České republice podlehlo již 32 408 osob, nakažených čínským virem.

Stoupl však i zájem o očkování. Oproti prvním třem týdnům v říjnu, kdy bylo aplikováno 260 tisíc dávek vakcín, je to za stejnou dobu v listopadu 871 300.