Útočíme na ukrajinskou infrastrukturu, ale oni si začali, prohlásil Putin

Vladimir Putin (The Russian Presidential Press and Information Office / Wikimedia Commons / CC BY 3.0)

Vladimir Putin | FOTO: The Russian Presidential Press and Information Office / Wikimedia Commons / CC BY 3.0

Vladimir Putin ve čtvrtek při udělování nejvyšších státních vyznamenání prohlásil, že hrdinou je každý ruský voják bojující na Ukrajině, zároveň přiznal ruské útoky na infrastrukturu, které ovšem zdůvodnil tím, že jde pouze o odplatu za ukrajinské činy. 

Útoky okupačních vojsk na ukrajinskou energetickou infrastrukturu jsou podle Putina pouze odvetou za ukrajinské kroky. „Ano, děláme to. Ale kdo s tím začal? Kdo narazil do krymského mostu? Kdo vyhodil do povětří elektrické vedení z kurské jaderné elektrárny?“ prohlásil podle agentury TASS Putin při udělování řádů Hrdina Ruska.

()

Rusko dlouho po vypuknutí války tvrdilo, že neútočí na civilisty a civilní objekty, ačkoliv média zveřejnila řadu důkazů svědčících o opaku. Putin také varoval všechny, kdo by se chtěli zapojit do zastavení ruské armády a její „speciální vojenské operace“, jak invazi a následně propuklou válku ruský prezident stále nazývá. „Nikdo nebude zasahovat do našich bojových úkolů,“ sdělil Putin.

Rusové jsou podle jejich prezidenta jednoznačně na straně své země a „vojenskou operaci“ podporují. „Pro mě, pro všechny naše spoluobčany je každý z vás hrdina. Moc bych si přál, abyste pocítili vřelost našich srdcí, vřelost této skutečně celonárodní podpory,“ řekl. „Ruské úřady nikdy nesmí a nebudou zapomínat na rodiny mrtvých a zraněných, jejich blízké a ty, kteří z nich udělali hrdiny – jejich rodiče či kolektivy, v nichž vyrůstali,“ dodal Putin.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články