Útočník s kalašnikovem měl prý jen hlad. No nazdar

Eric Drooker

Je to pozoruhodné zjištění, proč někdo na Západě nabíjí zbraň. Jak nám říkají agentury, advokátka Maročana, který v pátek útočil v rychlovlaku z Amsterodamu do Paříže, tvrdí, že muž neplánoval teroristickou akci, nýbrž pouze loupež, aby se „zasytil“. „Zbraň, automatickou pušku typu kalašnikov, prý nalezl v tašce schované v parku poblíž nádraží v Bruselu, kde přespával spolu s dalšími bezdomovci. Vyšetřovatele ale obhajoba nepřesvědčila,“ napsala agentura AFP.
Pětadvacetiletý Ajjúb Chazzaní je ve vazbě na předměstí Paříže a popírá prý, že by měl vazby na islamisty. Těžce vyzbrojený útočník, který zranil dva lidi, byl podle světových agentur v hledáčku nejen francouzské tajné služby, ale i jejich kolegů z Belgie a Španělska. Vyšetřovatelé soudí, že kdyby proti Chazzanímu nezasáhli tři mladí Američané, nastalo by krveprolití.
Chazzaní, jehož identita byla odhalena díky otiskům prstů, žil podle zdroje blízkého vyšetřování z příležitostných zaměstnání a měl za sebou drobnou trestnou činnost.
Podle ČTK: „Mezi lety 2007 a 2014 pobýval ve Španělsku. Nejdříve žil v Madridu a poté v jednom městě v Andalusii, kde byl známý svými plamennými proslovy hájícími islamisty. Jednou ho španělská policie zatkla za obchod s drogami. Všimla si jej španělská tajná služba, která o něm zpravila francouzskou rozvědku. Muž údajně také pobýval v Sýrii, kam odcestoval z Francie. Chazzaní to ale podle AFP popírá. “
Útočníka, který měl mimo jiné ještě pistoli a nůž, přemohli dva američtí vojáci na dovolené, přičemž jim pomohl jeden jejich krajan a Brit.
To je skutečně pozoruhodná historie. To se stává, že člověk mívá hlad. Většinou se jde najíst. Bageta stojí pár drobných. Pokud je nemá, tak si je půjčí. Pokud mu je nikdo nepůjčí, tak jde do nějaké zahrady a ukradne ovoce. Pokud nechce krást, tak chvíli žebrá a pak jde a tu bagetu si koupí. Zajímavé je, že na chleba dotyčný neměl, ale kalašnikov měl. Takový samopal, to taky něco stojí.

Bylo by také zajímavé zjistit, jak dlouho člověku trvá, než jeho hlad zesílí natolik, že jde střílet do vlaku. A nejel ten člověk načerno? Protože pokud měl na jízdenku, mohl mít i na jídlo.

Nějak je to s tím hladem a kalašnikovem divná teorie. Ten musel asi hodně trpět, když nasadil takový kalibr. Pomocí kalašnikova by snad musel uživit celou širší rodinu.

Začínám se bát každého, kdo vypadá, že má hlad. Tohle už je fakt o život.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner