Útočník s nožem zabíjel ve Francii. Policie ho zastřelila

@BRNewsFlash

Zasahující policisté | FOTO: @BRNewsFlash

Muž v obci Villejuif nedaleko Paříže zaútočil nožem na kolemjdoucí. Jednoho člověka zabil a několik dalších poranil. Policisté ho poté zastřelili. Motiv jeho činu zatím není znám.

Muž zaútočil kolem druhé hodiny odpoledne v parku Hautes Bruyères. Kolemjdoucí napadal zjevně nahodile. Le Parisien uvedl, že policisté tam začali útočníka pronásledovat, a dostihli a zastřelili ho v sousedním městě Hay-les-Roses. Podle BFMTV ho zasáhli nejméně třikrát.

Kromě jedné oběti si vyžádal útok také tři zraněné. Dva z nich jsou ve vážném stavu, sdělila BFMTV.

Pařížská policejní prefektura na Twitteru uvedla pouze to, že v parku ve městě Villejuif zasahuje, a vyzvala občany, aby se místu vyhnuli.

Před třemi týdny zasahovala policie v podobném případu v pařížské čtvrti La Défense. Zastřelila tam muže, který je ohrožoval nožem. Následně se ukázalo, že uprchl z psychiatrické léčebny.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner