Útok na Kapitol. Týdeník FORUM píše o řádění lůzy, za nímž stojí aktivista Rajchl

(FORUM 24)

FOTO: FORUM 24

Nový Týdeník FORUM se zevrubně věnuje demonstraci, která se konala v sobotu na Václavském náměstí, kdy se skupina proruských útočníků pokusila vniknout do Národního muzea a strhnout ukrajinskou vlajku. Na titulní straně ukazujeme v karikatuře Miroslava Ševčíka až šokující podobnost akce s útokem na Kapitol, který proběhl v USA po prohře Donalda Trumpa v prezidentské volbě. Přinášíme také profil děkana Ševčíka, který napsal Marek Wollner. Jiří X. Doležal se věnoval samotné demonstraci a tomu, že eskalovala až v násilí, tedy v útok na Národní muzeum.

Tady vládne Agrofert, tedy na Valašsku. Marek Wollner se vydal na Moravu, mimo jiné do okolí řeky Bečvy, kde ve velkém podniká Zbyněk Průša. Tento muž je předsedou představenstva Agrofertu a v kraji má obrovský vliv. Jeho příběh přinášíme opravdu zevrubně.

PŘEDPLAŤTE SI TÝDENÍK FORUM ZDE

 

S poslancem ODS Pavlem Žáčkem jsme hovořili o dezinformacích. „Hlavní souboj o veřejný prostor nás teprve čeká,“ říká v rozhovoru. A zároveň v textu Lucie Tomanové upozorňujeme na nebezpečí čínské aplikace TikTok.

Samozřejmě jsme neopomněli ani událost roku – inauguraci nového prezidenta Petra Pavla, z níž přinášíme sérií fotografií.

Jiří Pondělíček píše o složitém vztahu americké Republikánské strany a NATO a Milan Tesař udělal zajímavý rozhovor s rapperem, vydavatelem a milovníkem moderní architektury Vladimírem 518. Přinášíme i velký portrét „démona tvořivosti“ Kryštofa Kintery.

A nechybí ani Dezoland, tedy populární komiks Štěpána Mareše.

Týdeník FORUM si můžete předplatit zde na e-shopu. Pro předplatitele je nové číslo přístupné v digitální verzi již ve středu odpoledne.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články