Útok ve slovenském klubu. Zpěvákovi kvůli duhové vlajce zlomili čelist

Ilustrační foto (Pixabay/Piv Panther)

Ilustrační foto | FOTO: Pixabay/Piv Panther

Slovensko řeší další útok proti LGBTIQ+ komunitě. Ve městě Skalica před koncertem kapely Berlin Manson zaútočila na hudebníky skupina návštěvníků, zpěvákovi zlomila čelist. Důvodem měla být duhová vlajka. Informovala o tom slovenská televize Markíza.

Bratislavská kapela Berlin Manson vystupovala o víkendu spolu s kapelou Slobodná Európa v klubu Orlovna ve Skalici. Slobodná Európa odehrála koncert bez problému, když ale druhá kapela před svým vystoupením vyvěsila na pódiu duhovou vlajku, začala na ně útočit skupina návštěvníků.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

Během přípravy (na koncert) jsme lepili na stůl duhovou vlajku a v podstatě okamžitě na nás letěla lahvová plzeň,“ napsal na sociální síť jeden z napadených. Následně došlo k slovní výměně, která vyvrcholila fyzickým útokem. Mně naštěstí vytrhli jen z ucha náušnici, ale Adamovi bohužel zlomili čelist,“ doplnil.

Zpěvák Adam Dragun koncert nakonec dokončil, ale po vystoupení odjel na pohotovost. Rentgen potvrdil zlomenou čelist a nyní čeká v nemocnici na operaci.

Klub Orlovna se k incidentu stručně vyjádřil na facebooku. Chtěli bychom se omluvit za včerejší nešťastný incident před vystoupením skupiny Berlin Manson, moc nás to mrzí. Vzniklou situaci řešíme. Z naší strany organizátora je nám to velmi líto a do budoucna uděláme vše proto, aby se podobné incidenty již neopakovaly,“ napsal.

Případ teď řeší policie s podezřením na ublížení na zdraví a výtržnictví.

Slovensko se potýká s útoky na LGBTIQ+ komunitu dlouhodobě. Dvanáctého října došlo před bratislavským gay klubem Tepláreň ke dvojnásobné vraždě, která otřásla nejen Slovenskem. Devatenáctiletý mladík tam zastřelil dva muže ve věku 23 a 26 let a vážně poranil 28letou ženu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články