Útok z ANO na Václava Moravce je už vážně za hranou. Zdeňka Šarapatku je třeba bránit

ANO 2011

Poslankyně Barbora Kořanová (ANO) | FOTO: ANO 2011

Babišova poslankyně a členka volebního výboru Sněmovny Barbora Kořanová se prezentuje jako ocelová pěst hnutí ANO v boji se zbytky svobodných poměrů. Jako by vládní straně a jejímu vůdci nestačila likvidace dvou liberálních deníků a převzetí třetiny printového trhu v zemi. Kořanová se netají tím, že jejím cílem je likvidace pořadů a novinářů v České televizi, kteří dělají Babišovi stále ještě problémy.

Andrej Babiš celkem otevřeně nenávidí moderátora politických debat Václava Moravce. Stručně řečeno proto, že v Moravcově pořadu byl několikrát přistižen při nekompetenci a v diskuzi se ukázala nedůstojnost a prázdnota jeho blábolení. Kořanová se proto rozhodla Václava Moravce zničit a přitom srovnat do latě i další projevy kritické publicistiky v České televizi.

Pavel Hofman

V rozhovoru pro Český rozhlas Kořanová otevřeně prohlásila: „Podle mě by tam některé pořady už neměly být. Třeba Otázky Václava Moravce.“ Na otázku po důvodech jenom řekla, že je pořad „za zenitem“. Předtím se ještě věnovala tomu, že Reportéři ČT a pořad 168 hodin jsou podle ní tendenční.

Z rozhovoru plyne, že jí dále vadí pořady, které vznikají v redakcích vedoucích novinářů Marka Wollnera a Nory Fridrichové. Tím poslankyně kopíruje názory dezinformačních webů ruské páté kolony.

Co si paní poslankyně Kořanová o sobě vůbec myslí? Co jí je do toho, zda je či není nějaký pořad ve veřejnoprávní televizi za zenitem? Nebo to snad máme chápat tak, že tím posílá úkoly novým radním, kterými vládní strana ANO spolu s komunisty a okamurovci obsadila dozorčí orgán České televize? Kořanová předvádí komunistické praktiky a podle toho je třeba se k ní postavit.

Je zjevné, že tato poslankyně vůbec netuší, že je v evropských poměrech nepředstavitelné, aby politik vyzýval ke zrušení nějakého pořadu a k odstranění nějakého novináře z obrazovky. Taková necivilizovaná lumpárna by v západní zemi paní poslankyni vůbec neprošla. Jenže poslanci za ANO nejsou žádní politici, kteří by měli ponětí o hodnotovém rámci demokratického systému a politické kultuře. Jsou to herci, jejich úroveň vypovídá o kvalitě castingu. Vládní formace zjevně vybírá své zástupce pro zákonodárný sbor na ulici.

Facebook

Útok na svobodu médií provází politickou cestu Babišovy strany od samého počátku. Před sedmi lety tomu ale ještě řada lidí nevěřila a Babišovo přebírání médií hájila. Prý nebude nic ovlivňovat, slyšeli jsme tehdy skoro denně. Nyní je situace kritická a Babiš se nenechal ve svém útoku na naši svobodu zastavit. Kořanová není nic jiného než jeho služka na špinavou práci.

Obrana svobody médií nyní musí znovu dostat mezinárodní charakter. Jestliže vládní strana ANO zasedá v Evropském parlamentu ve frakci liberálů a eurofederalistů (Renew Europe), tak se zavazuje na evropské scéně, že bude dodržovat standardy svobodné společnosti. Pokud ale tyto standardy dlouhodobě a setrvale porušuje, je třeba, aby se to o Babišovi vědělo. Proto se musíme znovu obracet na mezinárodní instituce, které svobodu médií sledují a brání.

A pak je tu útok poslankyně Kořanové na našeho spolupracovníka Zdeňka Šarapatku. Kořanová ho chce nechat vyhodit z Rady České televize, což je zcela bezprecedentní krok. Je přitom zřejmé, že ANO slíbilo Šarapatkovo místo komunistické straně. Údajným důvodem odvolání má být přitom Šarapatkova prostořekost na sociálních sítích.

FORUM 24

Jakkoli si můžeme o taktičnosti či slušnosti některých Šarapatkových sdělení myslet cokoli, faktickým důvodem je to, že Šarapatka v Radě České televize důsledně brání principy liberální demokracie. A to je právě to, co těm údajným euroliberálům a eurofederalistům v hnutí ANO tolik vadí. Zatímco v Evropě hrají tuto podvodnou komedii, tak na české mediální scéně usilují o ruský model médií, kde všichni musí sloužit jednomu vůdci.

Volební výbor Sněmovny bude o skandálním návrhu na odvolání Zdeňka Šarapatky hlasovat v úterý 9. června od 13.00. Kdo máte čas, pojďte tam a řekneme paní Kořanové do očí, co si o ní a o jejích bolševických praktikách myslíme.

Zde přikládáme pozvánku. Odvolávání Zdeňka Šarapatky je naplánováno jako pátý bod. Není možné, aby to měla vládní státostrana s neustálým potlačováním naší svobody tak jednoduché.

volební výbor

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner