Zákazy se sice uvolňují, ale jedno zcela absurdní nařízení pro hospodské a hosty trvá dál

Premiér Andrej Babiš, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a ministryně financí Alena Schillerová (všichni ANO) (ČTK)

Premiér Andrej Babiš, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a ministryně financí Alena Schillerová (všichni ANO) | FOTO: ČTK

Takzvané uvolňování restriktivních opatření souvisejících s koronavirem sice nastalo, ovšem opět s sebou nese jednu naprostou absurditu, která platí pro hosty restaurací a samozřejmě i pro hospodské. O co jde? O to, že koronavirus útočí v noci. Zřejmě. Jinak si totiž nelze vysvětlit nařízení ministerstva zdravotnictví, které říká, že od 23.00 do 6.00 je provoz hospod a restaurací zakázán.

Od šesté ranní do jedenácté hodiny večerní tedy mohou mít hospody otevřeno bez omezení. V hospodě v tu dobu může bez roušky pobývat libovolný počet lidí. Ale ve 23 hodin musí hospodský své hosty vyhodit a hospodu zavřít. A aby toho nebylo málo, musí je vyhodit před hospodu, ale od zmíněných jedenácti v noci do šesté ráno může těm vyhozeným hostům prodávat nápoje a pokrmy z okénka.

Smysl tohoto směšného nařízení znají asi jen Andrej Babiš a Adam Vojtěch. Obvyklé totiž je, že se v hospodách kumulují lidé v době oběda a potom ve večerních hodinách. Proč tedy ve špičkách mohou hospodští normálně fungovat, ale v čase, který je pro mnoho hostů dojezdem, musí hospody zavřít? Jedinou odpovědí je zřejmě jen to, že korona útočí v noci, jak hlásá nejeden vtip.

Vláda opět předvádí svoji nekompetenci. Z boje proti koronaviru udělala totální šaškárnu. Jednou z nejviditelnějších bylo povolení otevřít hobbymarkety v té úplně první extra vlně. Zatímco v hobbymarketech se tísnily stovky lidí se šroubky v rukou, majitelé malých obchodů jen smutně čekali, kdy jim mocný Andrej dovolí začít pracovat. Podobně nepochopitelných kroků vláda v minulých týdnech předvedla dlouhou řadu. Povinné zavření hospod ve 23 hodin je ale skutečnou lahůdkou. Dobrá práce!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články