Už by mohl někdo zastavit drzost arogantních hradních úředníčků

Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář a poradce Martin Nejedlý (ČTK)

Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář a poradce Martin Nejedlý | FOTO: ČTK

Místopředseda senátu Jiří Růžička (za STAN) a poslanec Jan Lacina (STAN) se zeptali, jestli by se už konečně nemohly normálně zpřístupnit prostory Pražského hradu. Kancelář prezidenta odpověděla, že oni nic, že všechno policie. Tak to ještě uvidíme. Tón, jakým úředníci komunikují s volenými politiky, je ale zcela nehorázný.

Ve výlevu, který není ani podepsán žádným jménem, ale jenom „Kancelář prezidenta republiky“, se na konci dočteme: „Je s podivem, že oba dobře placení ústavní činitelé s rozsáhlým aparátem placených asistentů a poradců si nejsou schopni tato fakta zjistit, a místo toho se svými provokacemi snaží vzbuzovat nenávist. Kancelář prezidenta republiky doporučuje všem neúspěšným účastníkům pokusu o puč vůči prezidentu republiky v době nemoci prezidenta republiky, aby při výběru dalších témat útoků vůči prezidentu republiky brali v potaz fakta, a nikoli pouze snahu o vlastní zviditelňování v médiích a na sociálních sítích.“

Týdeník FORUM, číslo 19 (FORUM 24)

Pod tou „kanceláří“ si máme představit co? Židle a koberce z Hradu? Toto příslušenství by se tak neomaleně nechovalo. Takže nejspíš šéf kanceláře bez bezpečnostní prověrky, který je známý především svými podivnými kšeftíky, Vratislav Mynář. Tomu teď zřejmě poněkud otrnulo, když se Miloš Zeman trochu zotavil, a má pocit, že je zase na koni.

Už jsme z Hradu zažili ledacos. Prezidentovo lhaní, pikle s čínskou ambasádou, „diplomatické“ cestování Martina Nejedlého, Ovčáčkovo urážení demokratických politiků a náboženskou básnickou tvorbu místo vykonávání práce mluvčího. Obvinit ale volené politiky z přípravy puče, to je novinka. Jestlipak už „kancelář“, tedy konkrétní lidé, ne nábytek nebo ten jelen z obory v Lánech, na údajný chystaný puč upozornili Policii České republiky? Jistě že ne. To si jen povýšenci v domnělé roli panstva myslí, že jim všechno projde. Za naše daně ale něco takového provozovat nesmí.

Tihle lidé se ve funkcích neměli nikdy ani objevit, natož aby tam strašili dál.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]