Už dva dny po volbách přišel dezinformační útok na Petra Fialu

Premiér a předseda ODS Petr Fiala (Pavel Hofman / FORUM 24)

Premiér a předseda ODS Petr Fiala | FOTO: Pavel Hofman / FORUM 24

Už přišel první dezinformační útok na vítěze voleb Petra Fialu, šéfa ODS a koalice SPOLU. Útok přichází od antirouškového sympatizanta Tomia Okamury, který kromě Fialy a pravice bojuje také proti rouškám. Všichni věděli, že se ruská vlivová agentura po volbách, kdy vyhrály demokratické strany, bude snažit škodit ze všech sil. A je symptomatické, že k prvnímu útoku dochází od odpůrce roušek a očkování.

Lze považovat za prokázané, že protiroušky vytvořily v ČR pátou kolonu Putinovy vlivové agentury. A je úplně jedno, zda za to dostávají honorář v rublech, či zda škodí v souladu s vůlí Ruska z čistého idealismu. Každopádně dezinformační útok na demokratické strany, vítěze voleb, už začal. A potrvá roky – Putin má dostatek peněz a Česká republika dostatek hlupáků.

Johana Hovorková, Milan Tesař, Veronika Kučíková, Dan Hrubý a Jaroslav Bican z nové redakce Týdeníku FORUM (Roman Black Černý a Michal Hošek)

Poslední čtyři roky byl premiérem udavač komunistického gestapa, Státní bezpečnosti. Protirouškovcům to příliš nevadilo, nebojovali až zas tak moc proti Babišovi, ale spíše proti vědcům a ministru zdravotnictví. Stejně tak fízlovství Andreje Babiše nevadilo Tomio Okamurovi. A jeho sympatizanti se okamžitě dali do práce a začali nahlodávat demokratické zřízení v naší zemi, které díky výsledku voleb nezemře na infekci vysoce infekční a vražedné choroby jménem SPDANO.

Statečný anonýmek fluše

Na twitteru (podobně jako na facebooku) z komerčních důvodů provozovatelé plně tolerují provoz anonymních účtů, založených na „jméno“, které si nějaký fekálníček vyfantazíroval. Identita Čabo Čabovič patří mezi ně – a z čistého vlastenectví bych mu s chutí nakopal za zneužívání českého lva a české vlajky, kterého má na profilu. Je to samozřejmě statečný anonýmek, jak už dezinformátoři, protirouškovci a okamurovci bývají. Lidé z těchto skupin nechápou zbabělost jako něco špatného, naopak – oni se tím, jak to někde někomu anonymně natřeli či někde něco neviděni ukradli, rádi pochlubí mezi sobě rovnými.

Server kdejsme.cz říká jasně: „Zadané příjmení ‚Čabovič‘ nenalezeno.“ Ovšem ten účet k nalezení je. A anonýmek s mikropenisem (který je pro mne jako pro freudiána nejpřirozenějším vysvětlením ubožáctví těchto plivajících anonýmků schovaných za klávesnicí) zveřejnil na twitteru hloupě a průhledně zfalšovaný dokument StB – registraci Andreje Babiše jako udavače komunistické tajné policie, dětinsky a neuměle „přepsaný“ ve fotoeditoru na jméno Petra Fialy s krycím jménem „Fialka“.

Už pod postem je vidět, že takoví debilové jako statečný anonýmek Čabo Čabovič nemají většinu dokonce ani na sociálních sítích. Z reakcí na falešný „důkaz“ je vidět, že většina uživatelů twitteru okamžitě poznala, že jde o fejk, manipulaci a propagandu.

Takhle dementní jste tam všichni? Michal P.: „Hele, ty duševní gigante. To sdílíš špatně překreslený Babišovo vázací akt. A toho lva si vyhoď z profilu, mamlasi.“

Anonýmek odpoví: „Ta tvoje přiblblá modla, Fialka, je zkorumpovaný zlodějský šmejd a podvodník, takže klidně mohl být i STBácký fízl… sedí mi to na něj víc než na Babiše… zeptej se ho na barmské ženy, kam lifruje desítky milionů z našich peněz…“

Poslanec ODS Pavel Žáček (Zbyněk Pecák / se svolením autora)

Pavel K.: „Dementi to to ani neumíte udělat pořádně. Těžko by byl Fiala v 18 letech, (Fialovi bylo v den, který je uveden na dokumentu, osmnáct let, pozn. aut.) když teprve začal studovat filozofii, v zahraničním obchodu a navíc by ho vázal agent ze Slovenska, to je totiž ta zkratka sboru. Takhle dementní jste tam všichni? Odpovím si sám: ANO, jste.“

Lucka N.: „Ta karta je falešná, blbečku.“

Ľubor C.: „Hodně amatérský pokus… ještě máte i stejné vady tisku, jako je u karty STBáka Bureše, s kterým vaši lidé neměli problém pracovat, ale teraz budou startovat zrovna poukazováním na to, co vám doteraz nevadilo… pokrytectví prvního řádu, ale u extremistů z SPD se není čemu divit.“

Radek J.: „Vyrobil jsi tu prasárnu sám, nebo jen přeposíláš prasárnu někoho jiného? To je předělaná karta Babiše Bureše, kokote.“

Bětka B.: „Tyyyjooo! V 18 letech odborníkem na zahraniční obchod!!“

Vstanou noví Čabové!

Idiotismus anonýmka Čaboviče je zjevný a nepřehlédnutelný. Jde však bohužel jen o první vlaštovku. Jsme součástí teritoria, které Putin nazývá „blízkým pohraničím“ a kde chce obnovit nadvládu Ruska, jakou měl nad střední Evropou Sovětský svaz. Takže Čabovičové i další anonýmci budou ve svaté válce za matičku Rus přitvrzovat. Dezinformace budou lepší, méně průhledné, méně hloupé a posypou se ze všech sociálních sítí, co jich na internetu je.

Bývalý předseda poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) (ČTK)

Vítězství SPOLU ve volbách začala nová etapa hybridní války, kterou proti naší zemi Putin vede. Rusko bude pokračovat v boji, stejně jako nejrůznější okamurovci, volňásci, Vandasovi dělníci, Trikolóristi a podobné nahnědlé subjekty budou tuhle Putinovu dezinformační válku proti naší zemi podporovat a ruské hoaxy šířit. Proto by jedním z cílů nové vlády měl být účinný boj proti dezinformacím. Tedy především snaha zamezit anonymnímu vkládání obsahu na Net a pak trestní postih lidí, kteří šíří pomlouvačné lži nebo nebezpečné – například zdravotní – dezinformace. Čaboviče není těžké – dle logů, které lze vyžádat od Twitteru – dohledat. A tím, že sprostý padělek zveřejnil, se zcela nesporně dopustit pomluvy. Takže prioritním cílem nové vlády by mělo být dostat pár šiřitelů vylhané pomlouvačné propagandy před soud. Protože tihle Okamurovi fanoušci jsou malí zbabělí chudáčci, po třetím či čtvrtém rozsudku za pomluvu či šíření nebezpečných lží, o kterém se dočtou v novinách, sklapnou.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]