Už jsme zase best in covid. Babiš si snad myslí, že všichni zešíleli

Andrej Babiš (Evropská unie)

Andrej Babiš | FOTO: Evropská unie

Premiér Andrej Babiš sdělil, že neví, z jakého důvodu by poslanecká sněmovna měla hlasovat o nedůvěře jeho vládě, prý totiž zvládáme pandemii i očkování. Zdá se, že se náš ministerský předseda právě vrátil z nějaké planety, která se pravděpodobně nachází v jiné galaxii. Případně je také možné, že doufá, že se na jiné planetě doposud nacházeli všichni, kdo poslední rok sledovali tragédii, kterou vláda v souvislosti s bojem proti covidu předváděla. Říci něco takového poté, co zemřelo třicet tisíc lidí, je totiž jinak naprostá a neuvěřitelná drzost.

„O vyvolání hlasování o nedůvěře se mluví stále. Nechápu, proč by mělo být vyvoláno, když máme pět měsíců do voleb, vláda zvládá očkování a pandemii, postupně rozvolňujeme a vrací se to do normálu,“ řekl Babiš při položení základního kamene nových pavilonů IKEM. Ten Babiš, který ztratil většinu ve sněmovně a který loni v březnu přijal veškerou politickou zodpovědnost za rozhodnutí týkající se koronavirové pandemie.

()

Ono je to s tím nechápáním vlastně jednoduché. To, co Babiš nechápe zejména, je fungování demokratické země, v níž je vláda přímo odpovědná poslanecké sněmovně. Z toho tak nějak vyplývá, že když ztratí nadpoloviční počet poslanců, je třeba s tím něco udělat – buď přesvědčit nějaké nové o tom, že jde o dobrou vládu, která si zaslouží důvěru, nebo skončit.

Tohle už ale o Babišovi samozřejmě víme, protože jeho politické a politologické vzdělání vychází jen z filmu Matrix. Ovšem ta dechberoucí samozřejmost, s jakou opět nestoudně lže, a to tváří v tvář faktu, že v České republice vinou jeho vlády zemřelo třicet tisíc lidí, ta člověka i po těch letech zarazit musí.

Sice se tady mělo od dubna očkovat 100 tisíc lidí denně, což se neděje, ale Babiš, který vylezl z úkrytu, bude nyní až do voleb tvrdit, že jsme všechno zvládli a jsme zase best in covid. Voličská paměť je bohužel mnohdy krátká. Vzhledem k tomu, co vláda během pandemie předvedla, je ale skutečně těžko uvěřitelné, že by na to lidé do října zapomněli. Tuny výmyslů o úspěších Babišova kabinetu už se ale připravují.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]