Už nechceme další roky s Babišem. Musíme zastavit populismus a extremismus, vyzývá koalice SPOLU

Lídři koalice SPOLU – Petr Fiala (ODS), Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), Marian Jurečka (KDU-ČSL). (Tony Havlík/FORUM 24)

Lídři koalice SPOLU – Petr Fiala (ODS), Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), Marian Jurečka (KDU-ČSL). | FOTO: Tony Havlík/FORUM 24

„Více stavět, méně papírovat“, „zadusí vás byrokracií“ či „připraví nás o svobodu“. Tak zní slogany, které představila koalice SPOLU k podzimní části předvolební kampaně do poslanecké sněmovny. Lídři jednotlivých stran – ODS, KDU-ČSL a TOP 09 – představili svá hlavní témata, na která bude nutné se zaměřit po volbách.

„Tyto volby mají jedno zásadní téma. Jestli Česká republika porazí populismus a extremismus, a nebo jestli skončí sama poražená. Mít vládu s extremisty a populisty je drahé, morálně zničující a devastující po všech stránkách,“ řekl předseda ODS Petr Fiala. To, co jsme dosud zažívali, je podle něj jen slabý odvar toho, co by přišlo, pokud by se k vládě opět dostalo hnutí ANO Andreje Babiše.

Týdeník FORUM | FOTO: FORUM 24 (FORUM 24)

Fiala varoval veřejnost i před SPD a KSČM, stranami, jež mohou Česko plíživě posouvat k Rusku. „Na populisty a extremisty bychom tvrdě doplatili úplně všichni,“ dodal. „Tato hrozba je jedním z hlavních témat naší kampaně. My, koalice SPOLU, věříme, že se nám podaří aktivizovat všechny občany.“

Podle předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové jsou následky vládou nezvládnuté epidemie obrovské a občané by na to neměli zapomínat. „Doufám, že má Andrej Babiš alespoň černé svědomí, pokud tedy ví, co to je. (…) Jen díky skvělé práci našich pracovníků těch obětí nebylo ještě víc. Rapidně se zdražuje, inflace užírá úspory lidí a ti chudnou. A k tomu se zadlužujeme nejrychlejším tempem v rámci celé Evropské unie. Chceme udělat jasnou změnu,“ prohlásila Adamová.

Jurečka vyjmenoval všechny sliby současné vlády Andreje Babiše, jež nebyly splněny. V podzimní části kampaně chtějí SPOLU upozorňovat nejen na hrozby, pokud by se k moci opět dostal současný předseda vlády Andrej Babiš, ale také se zaměřit na důležité body v programu. „Představili jsme racionální program pro tuto zemi. Jsou tam věci, které nás budou bolet, ale opíráme to o zkušenost našich lidí, zkušenost na komunální a krajské úrovni. Známe problémy lidí,“ prohlásil šéf lidovců Marian Jurečka.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]