Už není cesty zpátky, vztahy jsou na bodu mrazu. Harry a Meghan přijdou o sídlo v Británii

Ilustrační foto (dackelprincess / Flickr / CC BY-SA 2.0)

Ilustrační foto | FOTO: dackelprincess / Flickr / CC BY-SA 2.0

Megxit. Tak se začalo říkat rozhodnutí britského prince Harryho a jeho manželky Meghan, kteří se v roce 2020 vzdali svých královských povinností a odstěhovali se do Spojených států amerických. A právě posledním bodem „Megxitu“ je podle expertů na britskou monarchii vystěhování Harryho rodiny z Frogmore Cottage, z domu, ve kterém žili, když ještě pobývali v Anglii.

Král Karel III. podle deníku The Sun nařídil, že Harry a Meghan budou z Frogmore Cottage vystěhováni, jen čtyřiadvacet hodin poté, co vyšla jemu mladšímu synovi kniha pamětí s názvem Náhradník. V té mimo jiné popsal incident, při kterém jej údajně jeho starší bratr William srazil na zem kvůli sporu ohledně manželky Meghan. Publikace vyšla jen krátce po několikadílném dokumentu, který odvysílala společnost Netflix, obsahoval řadu nelichotivých tvrzení o Harryho rodině včetně krále nebo staršího bratra Williama a jeho ženy Kate.

„Nemyslím si, že je možné předstírat, že pro ně existuje nějaká cesta zpátky,“ uvedl královský reportér The Sun Matt Wilkinson. Stejně tak list Daily Mail má zprávu za zásadní zlom. Královo rozhodnutí označil dokonce za „krutý trest“ a připomíná, že vévoda a vévodkyně ze Sussexu nemají přístup do dalších královských rezidencí, a tak se zdá, že jde o vzkaz, aby již zůstali v USA. Nové ubytování jim totiž ze strany královské rodiny nabídnuto nebylo.

Až Harry a Meghan vyhoví žádosti o vystěhování, kterou obdrželi, měl by mít dům k dispozici princ Andrew, králův bratr. Ten momentálně čelí obviněním ze sexuálního zneužití nezletilé.

Frogmore Cottage dostali vévoda a vévodkyně ze Sussexu od dnes již zesnulé královny Alžběty II. jako svatební dar v roce 2018. Informace o žádost o vystěhování se dostala na veřejnost pouhé dva měsíce před oficiální korunovací Karla III. Jestli se jí jeho mladší syn s manželkou zúčastní, zatím není jasné.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články