Už se nám stýskalo, pane Babiši. Náhodný generátor slov je zpět i s demonstrací důchodců

Andrej Babiš (ANO) (Profimedia)

Andrej Babiš (ANO) | FOTO: Profimedia

Ne, ta šaškárna, která probíhá v poslanecké sněmovně, se rozhodně nemohla obejít bez vrchního klauna, tedy poslance Andreje Babiše. Copak by si nechal ujít příležitost vystoupit a sdělit všem své rozhořčení, že by důchodci měli dostat přidáno o něco méně? Ne, nebojte, nenechal si ji ujít. Právě naopak. A je to zase ten Babiš, jak ho známe. Milovník nesouvislých vět a do nich zabalených silných prohlášení.

Tento text musíme začít přesnou citací ze sněmovního stenoprotokolu: „Tak, pane premiére, přijďte sem, ukončíme to, řekněte, že jste rozhodl jako premiér, že to stahujete, že těch 19 miliard dáte těm důchodcům. Máte historickou šanci to spojit. A pokud to neuděláte, já jsem nikdy neorganizoval žádnou demonstraci, tady každý mluví o Ústavním soudu, ale prezident rozhodne, protože když 14 dní si vezme a dá na to veto a já zorganizuji první demonstraci důchodců, protože mám střet zájmů, je mi 68, a podle vás bych už neměl pracovat, já budu pracovat, teda už jsem za. Protože ten prezident, pokud je rozumný, tak to spojí a on do toho hodí vidle. Jo, já vám za to děkuji, vraťte se prosím vás a řekněte, že to je nesmysl, 19 miliard, taková ostuda co se tady děje, neuvěřitelné.“

Marek Wollner (Pavel Hofman / FORUM 24)

Nerozumíte? Nevadí. Volně přeloženo – Babiš byl v posledních týdnech velice frustrován svou věru historickou prohrou v prezidentských volbách. Tak trochu se schoval, ale ne úplně, protože to samozřejmě nejde a znamenalo by to konec hnutí ANO. A nyní jsou tu skvělé náboje, energie je zpátky a s ní i starý dobrý Babiš a jeho „Milion chvilek pro miliardy důchodcům“. Takže si pojďme tuto demonstraci představit.

Na pódiu kromě Babiše, který bude mít připravený projev, do nějž bude zahrnuta obvyklá česko-slovensko-nevímejaká improvizace, může vystoupit například herec Ivan Vyskočil. Poté zaskočí soudruh Josef Skála, kterého již Babiš zná z volební kampaně, při níž s ním neměl schůzku, ale zároveň s ním natočil rozhovor. Komunista s krycím jménem Josif prohlásí, že důchody musí být vysoké, a vůbec nejvyšší mají dostat ti, kdo stejně jako on v roce 1968 vítali ruské okupanty.

Hokejová legenda Jiří Hrdina v tričku Bez Babiše a Okamury bude nejlíp! (FORUM 24)

Následně by mohl přijít další Babišův dobrý známý, který ho dokonce navštěvuje doma – Jaroslav Foldyna. Možná přijede i s Nočními vlky a díky jeho účasti demonstrace za práva důchodců volně přejde do demonstrace za mír a Vladimira Putina, jak už to u Babiše a jeho kamarádíčků z posledních let bývá. Celé to bude moderovat Aleš Juchelka, jen si asi nikdo nevzpomene na jeho jméno.

A teď konec legrace. Andrej Babiš nám ve svém projevu řekl jednu hezkou větu: „Já jsem hrdý populista.“ Je hezké, že to takhle otevřeně přiznal. Nám všem nezbývá než vzít na vědomí fakt, že ten schovaný předseda hnutí ANO je zpátky a další nekonečná volební kampaň bude zahájena již brzy. Možná že na demonstraci důchodců, které tam pozve MF DNES a řetězové e-maily. Buďme ve střehu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články