Už třetí ruský doktor vypadl z okna poté, co kritizoval podmínky práce za koronaviru

repro: dailymail.co.uk

Jelena Něpomnjaščaja, vedoucí nemocnice pro válečné veterány v Krasnojarském kraji, zemřela po pádu z okna v pátém patře. | FOTO: repro: dailymail.co.uk

Pohotovostní lékař Alexandr Šulepov vypadl z okna druhého patra v nemocnici, kde se zotavoval z onemocnění koronavirem. Stalo se to ve venkovském městě Novaja Usmaň ve Voroněžské oblasti. Je už třetím příslušníkem lékařského personálu, kterému se něco takového stalo. Zatím přežil, dva další lékaři nikoli.

Šulepov si předtím stěžoval, že byl nucen pracovat i poté, co se nakazil nemocí COVID-19. Zprávy o Šulepovově pádu se nejdříve objevily v místním tisku bez udání zdroje. Šulepovův kolega Alexandr Kosjakin tuto zprávu pro web Meduza.io potvrdil. Podle místního tisku Šulepov vypadl z okna druhého patra v noci 2. května. Nyní je v intenzivní péči se zlomeninou spodiny lebeční a zůstává v kritickém stavu. Podle Kosjakina mu Šulepov řekl, že je držen v jednom z „infikovaných“ křídel nemocnice.

Šulepov je zaměstnancem Novousmaňské okresní nemocnice. Do téže nemocnice byl přijat jako pacient poté, co u něj byl diagnostikován koronavirus, ale byl bez příznaků. Nedávno měl dva testy na koronavirus negativní a měl být z léčení propuštěn.

Dne 22. dubna Šulepov a Kosjakin natočili video, kde uvedli, že jim hlavní lékař v novousmaňské nemocnici nařídil, aby pokračovali v práci i poté, co byl Šulepov nakažen. Šulepov později pro web Meduza potvrdil, že byl nakažen koronavirem, ale požádal, aby zbytek rozhovoru nebyl zveřejněn, protože se obával reakce vedení nemocnice.

Dne 25. dubna se na zpravodajské stránce Novaja Usmaň Segodňa objevilo video, ve kterém Šulepov tvrdil, že on a Kosjakin nahráli první video, když byli pod vlivem emocí. V tomtéž videu tvrdil ředitel nemocnice, že jeho zařízení má dostatek osobních ochranných prostředků. Úřady později tvrdily, že se Šulepov nakazil nemocí COVID-19 mimo nemocnici.

Proti Kosjakinovi, který tvrdil, že v nemocnici chyběly osobní ochranné pomůcky, bylo údajně zahájeno správní řízení za šíření nepravdivých informací o koronaviru.

Dne 24. dubna zemřela šéfka pohotovostní lékařské služby ve Hvězdném městečku u Moskvy Natalija Lebeděvová, a to také po pádu z okna. Informovala o tom stanice REN TV. Lebeděvová byla hospitalizována s podezřením na COVID-19. Jako oficiální příčina smrti byla uvedena nehoda. Noviny Moskovskij komsomolec ale uvedly, že podle kolegů spáchala sebevraždu poté, co byla obviněna z infikování řady svých podřízených koronavirem.

Dne 25. dubna vypadla z okna v pátém patře Jelena Něpomňaščaja, vedoucí nemocnice pro válečné veterány v Krasnojarském kraji. Podle televizního kanálu TVK zdroj tvrdil, že k incidentu došlo po konferenčním hovoru s vedoucím regionálního ministerstva zdravotnictví Borisem Němikem. Při něm diskutovali o převedení jedné z budov nemocnice na příjem pacientů s koronavirem. Něpomňaščaja se údajně proti této myšlence postavila, protože nemocnice neměla ochranné vybavení a připravený personál. Němik později účast na dotyčném konferenčním hovoru popřel. Něpomňaščaja zemřela na jednotce intenzivní péče dne 1. května.

Zdroj: Meduza.io, Dailymail.co.uk)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner