Už víme, co jsou podle Hany Lipovské ty křesťanské hodnoty. Flákanec

Radní České televize Hana Lipovská (ČTK)

Radní České televize Hana Lipovská | FOTO: ČTK

Názory radní z Rady ČT Hany Lipovské byly vždycky poněkud pozoruhodné. Dokud je trousila na různých akcích a v Parlamentních listech, leckdo to možná přehlédl. Teď už to prostě nejde.

Hana Lipovská hodlá kandidovat do sněmovny za Volný blok,  stejně jako její souputnice Jana Bobošíková. Ocitne se vedle takových hvězd, jako jsou poslanec Lubomír Volný a pěvice Ilona Csáková.

Když nastupovala do Rady ČT, vykládala Lipovská na webu Cirkev.cz: „Z hlediska víry je pro činnost v radě podstatná vůle hledat a hájit pravdu, usilovat o poctivost i osobní odpovědnost i tam, kde to bude nepopulární, nemoderní, nebo osobně nevýhodné. Jako ekonomovi mi pak víra pomáhá chápat základní principy světa a chrání mě před příliš prvoplánovým, výlučně na zisk a nárok orientovaným, neřkuli materialistickým přístupem.“

Tak se do toho bude moci obout vedle „flákance“ a kšeftaře s chudobou Volného, politické turistky Bobošíkové a odbornice na covid Csákové. Ten konec by neměl překvapit, když vezmeme v úvahu, že Lipovské nepřipadalo dosud divné, že je hvězdičkou Parlamentních listů a že její fanoušci, co ji podporují na facebooku, jsou osoby značně mdlého ducha (krom toho, že jsou mimořádně agresivní).

Už rozhodnutí postavit se vedle Bobošíkové a působit s ní v obskurním institutu o dvou viditelných členech svědčilo o nějaké chybě v úsudku. Už tady všechno dospělo do bodu, odkud návrat mezi normální lidi není nějak možný. Stala se plyšáčkem, kterému nedošlo, že je využíván. Nedošlo jí to zjevně doteď. Angažmá vedle Volného je velké nevítězství.

Předseda České biskupské konference a arcibiskup olomoucký Jan Graubner k působení Lipovské napsal letos v květnu: „Aktivity a chování paní Ing. Hany Lipovské mě po jejím zvolení do Rady ČT překvapily. Mrzí mě, že členka rady, kterou nominovala Česká biskupská konference, vyvolává dojem, že hájí zájmy některých konkrétních skupin a osob.

()

V tomto ohledu chápu a sdílím obavy veřejnosti. Protože rada je nezávislý orgán, nemám možnost postoje žádného člena ovlivňovat. Jediné, co mohu udělat, je paní Lipovskou vyzvat, aby zvážila své setrvání v Radě ČT a abdikovala. To jsem však už udělal. Paní Lipovská byla ze strany ČBK do Rady ČT navržena pro svou odbornost ekonomky, neboť panovalo přesvědčení, že právě tato její profese by mohla být České televizi ku prospěchu. Pro ČBK, které jsem nyní předsedou, je to citelné ponaučení.“

V téže době ji ale kardinál Dominik Duka stále hájil. „Paní Hana Lipovská byla v katolickém prostředí známa dlouho předtím, než se začala ucházet o místo v Radě České televize. Přednášela na Akademických týdnech, vystupovala ve vzdělávacích pořadech televize Noe, v prostředí charitativních organizací byla známa svými dobročinnými aktivitami a nezištnou pomocí potřebným. Při její nominaci rozhodlo nejen to, že pochází z velmi dobrého, křesťansky založeného rodinného prostředí, ale především vynikající reference o jejím odborném zázemí.“

Tak to je všechno hezké. Ale co to politické spojení s podivnými osobami, jako je Bobošíková a Volný? S Volným blokem bude kandidovat i Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) proslulého Tomáše Vandase. Jedna osobnost vedle druhé.

Teď tedy musíme buď přijmout, že ty křesťanské hodnoty jsou to samé jako „flákanec“, nebo si pomyslet, že se někdo tak trochu pomátl.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]