Úžasná vláda manažerů. Babišův web opěvuje Babiše, došlo na přirovnání k Masarykovi

Andrej Babiš (FB hnutí ANO)

Andrej Babiš | FOTO: FB hnutí ANO

Je čas bilancování a tak se i média předsedy vlády Andreje Babiše ohlížejí za uplynulým rokem. A kupodivu při tom ohlížení najdou mnoho důvodů Babišovu vládu ocenit. Provládní publikační koncepce Babišových médií je něco, co v evropském měřítku nemá nikde obdoby. Ani oslavování maďarského premiéra Viktora Orbána se neděje přímo v jeho soukromých médiích.

Webová stránka Česká pozice, která je součástí serveru Lidových novin “Lidovky”, publikovala bilanční článek Václava Makrlíka, v němž autor hodnotí jako “nezávislý expert” působení kabinetu Andreje Babiše v roce 2020. Vláda, která nese zodpovědnost za mimořádně těžký průběh pandemie v České republice, je v podstatě podle autora textu skvělá. Makrlíkovu textu na serveru premiéra je třeba se věnovat proto, že obsahuje i řadu vyslovených lží, jež mají za cíl vylepšit pošramocený image Babišovy vlády.

Nejprve Makrlík nezapomněl odsoudit zlé podnikatele, kteří si dovolují chtít po státu kompenzace kvůli opatřením, která jim znemožňují vykonávat činnost. “Povinností vlády především je chránit zdraví občanů této země, což více postihuje obory s přímým kontaktem lidí. Není však viníkem koronavirové pandemie, nenese za ni odpovědnost, proto nemusí hradit postiženým ztráty ze státního rozpočtu, do nějž přispívá většina pracujících. Většina říkám proto, že s nastavenou dlaní čekají i ti, kteří odmítali elektronickou evidenci tržeb,” hlásá Makrlík.

Obrana před Babišem (FORUM 24)

To ale zdaleka není všechno. Přichází kolosální lež: “Česká vláda a zdravotní experti si nevedou hůř než v členských zemích Evropské unie či světa a není jisté, že by si jiní lidé, především politici, kteří je kritizují, na jejich místě počínali efektivněji,” uvádí přispěvatel Babišových novin. Zapomíná přitom na čísla nakažených koronavirem, na Babišův chaos, na “best in covid”, na to, že stále pořádně neočkujeme, i na to, že to byla opozice, která již v lednu (!) žádala od vlády informace o tom, jak jsme připraveni na případnou pandemii. Nebyli jsme připraveni.

Zlatý hřeb textu je ovšem zde: “Situace se každý den mění a vyžaduje rychlé řešení. Toho jsou schopní jen lidé, kteří působili v manažerských postech, museli rozhodovat okamžitě a věděli, že pokud rozhodnutí neučiní, zítra na to nebudou mít čas a podnik se ocitne ve ztrátě. V současné vládě je naštěstí několik takových lidí, především premiér Andrej Babiš.” Ano, čtete dobře.

“Tato vláda a její premiér na rozdíl od mnoha předchozích vstoupí do dějin podobně jako ty prvorepublikové. V českém politickém prostředí se nelze vyhnout nenávistné agresivitě. Dokonce první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk (1850–1937) byl označován za zrádce národa a agresivně napadán,” rozplývá se nad panem Babišem Makrlík. Doufejme, že za takovéto projevy dostane alespoň vyšší honorář.

Eric Drooker

Jméno Václav Makrlík najdeme v posledních letech i na různých proruských a dezinformačních webech. Jmenujme eportal.cz, infokuryr.cz, bezpolitickekorektnosti.cz, pravdive.eu a nakonec tedy i Česká pozice/Lidové noviny. To je logické, protože holding Agrofert dlouhodobě slouží této propagandě a zveřejňuje dezinformace v naprosto stejné míře, jen často zabalené do hezčího kabátku.

Pan Makrlík již v roce 2013 jasně odsoudil lustrační zákon, jde o bojovníka proti církevním restitucím a v roce 2019 se stal zavilým odpůrcem demonstrací občanů proti Babišovi. Proti tomu Babišovi, kterého poté za jeho peníze takto neskutečně opěvuje v jeho novinách.

Václav Makrlík vysekl Babišově vládě takovou poklonu, že jediný, kdo by se mu mohl rovnat v servilitě, by mohl být leda šéfredaktor Lidových novin István Léko. Ten předsedovi vlády a svému chlebodárci podlézá pravidelně a s takovou vervou, až je z toho člověku skutečně trapně. Jsou lidé, kteří se za takovou “publicistiku” nestydí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články