V Afghánistánu spadlo letadlo. Tálibán sdělil, že zabíjel Američany

Afghánistán. Ilustrační foto (AdobeStock)

Afghánistán. Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Ve východním Afghánistánu dnes spadlo letadlo. Informovala o tom s odkazem na policejní zdroje agentura AFP. Osud cestujících ani posádky není podle médií znám. Podle předchozích zpráv letadlo patřilo letecké společnosti Ariana Afghan Airlines a mělo na palubě přes 80 lidí. Vedení společnosti to popřelo. Informace o pádu letadla je ale podle ní pravdivá.

Podle policie a místních zdrojů stroj spadl do odlehlé horské oblasti ovládané radikálním hnutím Tálibán. Letěl podle všeho na trase mezi Kábulem a Herátem na západě země. Tálibán následně podle Reuters uvedl, že sestřelil letadlo s americkými vojáky na palubě. Všichni členové posádky podle hnutí zemřeli, včetně vysoce postavených důstojníků.

Šéf letecké společnosti Ariana popřel, že letadlo patřilo těmto aerolinkám. „Stala se letecká nehoda, ale to letadlo nepatří společnosti Ariana. Oba její dnešní lety – z Herátu do Kábulu a z Herátu do Dillí –  jsou v pořádku,“ citovala ředitele agentura Reuters.

Podle afghánských sdělovacích prostředků bylo na palubě 83 lidí. Stroj se zřítil v okrese Deh Yak na východě provincie Ghazní. Zprávu o pádu letadla potvrdil mluvčí guvernéra. Podle něj se stroj zřítil kolem 13:00 místního času (asi 9:30 SEČ). Řekl, že se zatím neví, zda se jednalo o civilní nebo vojenské letadlo.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]