V americkém evakuačním letadle se narodila holčička. Dostala jméno Reach

Americké transportní letadlo C-17. (commons.wikimedia.org/public domain)

Americké transportní letadlo C-17. | FOTO: commons.wikimedia.org/public domain

Podle nejvyššího amerického generála v Evropě dostala holčička, která se narodila v sobotu během evakuačního letu americké armády na německou leteckou základnu Ramstein, jméno Reach podle volacího znaku letadla.

“Vedli jsme další rozhovory s matkou a otcem dítěte,” řekl podle CNN generál Tod Wolters, velitel evropského velitelství USA a vrchní velitel spojeneckých sil NATO v Evropě, na briefingu s novináři v Pentagonu. “Holčičku pojmenovali Reach. A udělali to proto, že volací znak letadla C-17, které je přepravilo z Kataru do Ramsteinu, byl Reach.”

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Rodiče Reach letěli z přestupní základny v Kataru poté, co uprchli z Afghánistánu po ovládnutí Kábulu Tálibánem.

Velitelství americké letecké mobility v neděli na twitteru zveřejnilo podrobnosti o porodu a uvedlo, že matka začala rodit a “začala mít komplikace” před přistáním letu.

“Velitel letadla se rozhodl klesnout ve výšce, aby zvýšil tlak vzduchu v letadle, což pomohlo stabilizovat a zachránit život matky,” stálo na twitteru oficiálního účtu Velitelství vzdušné mobility USA s tím, že po přistání letadla přišel na palubu zdravotnický personál z 86. lékařské skupiny vzdušných sil, aby dítě porodil. “Po přistání přišli na palubu letci z 86th MDG a porodili dítě v nákladovém prostoru letadla,” uvedl další tweet z účtu.

Reach a její matka byly převezeny do nedalekého zdravotnického zařízení, kde velitelství Air Mobility oznámilo, že jsou v dobrém stavu.

“Jak si dokážete dobře představit, jsem pilotem stíhacího letectva a je mým snem sledovat, jak to malé dítě jménem Reach vyrůstá a stává se občanem USA a létá na stíhačkách vzdušných sil Spojených států v našem letectvu,” zažertoval Wolters.

Zdravotní sestra, která Reach pomohla porodit, v pondělí pro CNN uvedla, že “očekávala to nejhorší a doufala v nejlepší”.

“Když jsem pacientku vyhodnotila, byli jsme za bodem, odkud není návratu. To dítě muselo být porozeno dříve, než bychom je případně mohli převézt do jiného zařízení,” řekla kapitánka americké armády Erin Brymerová, registrovaná zdravotní sestra v Landstuhl Regional Medical Center.

Na otázku, kdy si uvědomila, že pro dítě a matku bude vše v pořádku, Brymerová odpověděla: “Když dítě vyšlo ven s křikem! A my jsme ji mohli položit přímo na matčin hrudník a hned ji nechat nakojit. Řekla jsem si: ‘OK, tady je to dobré.'”

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články