V Andrejově síti 11.–17. ledna: Palach v ústech Babišových?

repro youtube.com

Andrej Babiš | FOTO: repro youtube.com

Minulý týden – s katastrofickou situací kolem epidemie a skandály kolem vakcín a jejich nedostatku – začal Andrej Babiš na facebooku hovořit s lidem a propagovat očkování. I když vakcíny pro obyčejné lidi zatím prostě nejsou. Také bojuje proti lžím a dezinformacím, což je vzhledem k jeho vyhlášené pravdomluvnosti opravdu pikantní. Týden Babiš cynicky zakončil sentimentální vzpomínkou na smrt Jana Palacha. Muže, který na protest proti okupaci vojsky komunistického bloku položil život, aby tento národ pivníků zburcoval k odporu proti nepřátelským vojákům a nepřátelskému režimu – komunismu. Komunismu, kterému Babiš věrně sloužil, dokud nebylo výhodnější stát se postkomunistickým oligarchou.

Pan premiér zase, po týdnu komunikačního klidu v době rychlého postupu pandemie, ožil na sociálních sítích. Jeho prchalové zvolili kombinovanou techniku. Takže v minulém týdnu Babiš jako obvykle makal – a makal i za TEBE, SOUDRUHU! V tvůj prospěch, v zájmu tvého blaha!

archiv

A také HOVOŘIL S OBČANY, což přece musí správný lidový politik dělat. Také se, jak takový filantrop v podstatě musí, předváděl v očkovacím centru. Přestože pro obyčejné lidi vakcína není a ještě dlouho nebude, on je spokojený. Sám už ji dostal.

Jen škoda, že na konci týdne v mých očích doslova poplival památku Jana Palacha. Sebeobětování toho mladého muže je moment, ke kterému by měli nejen všichni bývalí agenti StB, ale i všichni bývalí komunisté hlasitě držet hubu.

Včetně soudruha Bureše, exčlena KSČ a nyní premiéra.

Očkovací centrum

Za zvlášť nechutné považuji, že se Babiš minulý týden předváděl v očkovacím centru. Zneužíval tím lékaře, kteří kvůli neschopnosti Babišovy vlády mohou zatím očkovat především Babiše, jeho úředníky a jejich příbuzné, běžné občany ne. Dosud není možné se na očkování ani zaregistrovat. Lemplovství Babišovo a jeho lidí si můžete ověřit sami od počítače:

Občan prvý

První čtenářem zaslané video z minulého týdne. Muž s nápadně oteklým obličejem hovoří podle svých slov z postele a říká panu Babišovi: „Jak je to s tím vaším očkováním? Víte, že tomu skoro nikdo nevěří? Co to je za divadlo? Proč lžete? Proč tvrdíte, že jste se nechal očkovat? Já nejsem blbec, spočítám si jedna plus jedna, dvě a dvě a tři a tři. A je mi na zvracení z toho, co se tady děje.“

Pan premiér dí: „Váš problém je asi v tom, že čtete různé fake news. Například včera někdo na twitter řekl, že já a moje rodina lyžujeme v Rakousku. Tých lží je strašně moc. Ale klidně jste se mohl přihlásit normálním jménem, určitě nemáte obavy z ničeho. Takže já vás zvu na tu druhou dávku, pane kolego! A neříkejte nesmysly! Já jsem se skutečně nechal očkovat, všichni to viděli, a pokud tomu nevěříte, tak druhou dávku dostanu někdy v lednu. A srdečně vás zvu. Měl byste si prověřovat informace a neříkat věci, které nejsou pravdivé.“

Pan premiér sice občana pozval na druhou dávku, ale na druhou dávku, kterou dostane on sám – Babiš. Na zdrcující většinu jiných občanů se zatím kvůli jeho neschopnosti nedostala ani první dávka – ale podívat se na to, že Babiš už je v bezpečí a řádně naočkován, můžeme všichni! Je tak trochu jako jeho krajan Juraj Jánošík – s malou obměnou. Jánošík bohatým bral a chudým dával. Babiš minulý týden ve věci očkování chudým spíše mával.

Druhá poznámka k premiérovým steskům, že je ve veřejném prostoru strašně moc lží: Ano, to je pravda. Od jeho vstupu do politiky se veřejná scéna proměnila v stoku lží z úst Babiše samotného i členů jeho vlády. Jedním z hlavních důvodů, proč je ve společnosti tolik lží, je on sám. A konečně – když Babiš někomu říká, aby neříkal věci, které nejsou pravdivé, je to stejné, jako by poskytovatelka sexuálních služeb radila lidem, aby nebyli promiskuitní.

Občan druhý

Babiš připisuje k videu: „Pan Jiří se bojí, že nošením roušky ztratí imunitu. Tak jsem mu vysvětlil úplný základ. Nošením roušky nic neztratíte. Rouška chrání lidi ve vašem okolí. A respirátor chrání ještě k tomu i vás.“ Pak ve videu premiér panu Jiřímu vysvětlí, že nošení roušek chrání okolí a nošení respirátoru i člověka, co ho má nasazený.

Toto video je sdělením do kamery, není to selfíčko. Pan premiér jistě zaslechl, že i očkovaní lidé jako on mohou (zvlášť když v sobě mají jen první dávku) být zdrojem infekce a nakazit okolí. Přesto když do kamery vysvětluje, že nošení roušek chrání okolí, sám tu roušku nemá. Tak doufejme, že kameraman měl respirátor, aby od Babiše něco nechytl.

Občan třetí

V dalším dílu Babišova seriálu Pojď do mě! hovoří pan Jaromír. Pracuje v sociálních službách už 17 let. Stěžuje si, že pomocné profese v sociálních službách mají malé platy (což opravdu mají). A pan Jaromír by po Babišovi chtěl, aby jim přidal. Babiš si prý dobře pamatuje na situaci v domovech důchodců. Když byl ministrem financí, navyšoval mzdy pracovníků v takových zařízeních. Doloží to grafem, kde má nakresleno, jak se za vlády opozice dávalo do sociálních služeb málo, a za něj naopak hodně. Od momentu, co je ve vládě, se prý navýšily prostředky státem „pumpované“ do těchto služeb trojnásobně. A že díky jeho snížení daní budou mít navíc všichni o sedm procent vyšší plat. Bohužel pan premiér nedodává, že ty peníze pumpované jeho vládou do sociálních služeb a v podstatě všude, kde by to mohlo přinést další voliče, si jeho vláda půjčila a ty dluhy budou splácet ještě naši vnuci.

Občan čtvrtý

K dalšímu dílu seriálu pan premiér připsal: „Pan Hřivna se mě ptá na očkování. Ptáte se mě na to často i v aplikaci Pojď do mě. Jako tady pan Hřivna. Tak vám odpovídám. Sám jsem šel příkladem a nechal se očkovat mezi prvními. I vy buďte v klidu. Vakcíny od všech výrobců nejdřív prověřuje Evropská léková agentura, než se k vám dostanou.“

Je typické, že tento slint přichází poté, co vyzýval k mluvení pravdy. Nyní lže, že se k běžným občanům dostane vakcína, až ji prověří Evropská léková agentura. Ale asi nemůžeme vzít za bernou minci, že on sám a například příbuzní pracovníků Státního zdravotního ústavu byli očkováni neschválenou vakcínou. Vakcína schválená je, očkuje se průběžně, sám Babiš to předváděl do kamer, a na nás, běžné občany, se vakcíny snad také dostanou. Ne tehdy, až je schválí Evropská léková agentura, ale tehdy, až ty vakcíny Babišova ptakořitní vláda sežene i pro někoho jiného než pro Babiše a kamarády.

Pan Hřivna se tedy táže, proč premiér chodí tak opatrně kolem očkování a neočkování. Je dobré a pomůže, nebo je škodlivé a zabíjí? Pan premiér laskavě vysvětlí, že očkování chrání zdraví. On sám šel příkladem a nechal se očkovat. A buďte v klidu, vakcíny jsou bezpečné. A doporučuje pánovi, aby se nechal očkovat. I já bych rád šel příkladem a nechal se očkovat, ovšem nemohu. Není pro mne vakcína. A ani tazatel, kterému Babiš doporučil, aby se nechal očkovat, se nemůže nechat očkovat. Není pro něj vakcína. Takže Babiš šel příkladem v tom smyslu, že názorně ukázal rozdělení společnosti na osoby privilegované (pro které, jako pro něj, vakcíny jsou) a neprivilegované. Ty, pro které vakcíny nejsou, ty, kteří si dokonce ani nemohou dopředu zarezervovat co nejbližší termín, až ty vakcíny budou. Ale jen tehdy, pokud pro všechny občany vůbec dokáže ta parta lemplů s Babišem v čele vakcínu sehnat.

Občan pátý

„Dost smutný vzkaz mi poslal pan Petr přes aplikaci Pojď do mě. Dva lidé v jeho okolí prý spáchali sebevraždu kvůli ekonomickým problémům během pandemie.“

Tazatel říká, že za jejich smrt mohou banky. A že má vláda dát bankám lock. Aby lidé neumírali. A Babiš to má zařídit. „Prostě se to nařídí,“ končí tazatel svůj proslov. Lákavost tvrdé ruky a potřeba mít vůdce.

Premiér odpovídá. Prý zná řadu lidí, co mají podobné poznatky, ale má od své vlády řešení. A pak čte z nějakého papíru něco o dočasném odkladu splátek a rozložení, co s bankami dohaduje, ale jak četl z toho úředního papíru psaného úředním jazykem, tak bylo jeho sdělení velmi těžko srozumitelné. Ale co jsem pochopil, tak slibuje, že s tím něco udělá. Podrobněji by ale tomu, co pan premiér říkal, rozuměl (a dovedl posoudit pravdivost) jen ekonom. Po vzoru Václava Klause staršího bych řekl, že pan premiér ve své odpovědi tazateli podal vyčerpávající neinformace. A po zhlédnutí projevů tazatelů, kteří se pana Babiše na něco ptali, jsem začal chápat, kdo jsou jeho voliči. Abych nikoho neurazil – nejsou to příliš intelektuálně a rétoricky vyspělí lidé.

Palach v ústech Babišových?

Pak se v průběhu týdne Andrej Babiš předváděl v očkovacích centrech – tedy v zařízení, do kterého se já jako Babišův nekamarád zatím nemohu na očkování ani objednat. Ovšem v sobotu 16. ledna Babiš překročil všechny představitelné meze drzosti. On, bývalý komunista a neagent Bureš, si na zeď napsal: „I já dnes myslím na památku Jana Palacha, který před 52 lety obětoval život v naději, že jeho čin pomůže národ semknout. Naše země tehdy čelila okupaci, dnes musíme čelit zákeřné pandemii. Proto bych byl velice rád, kdybychom se i my znovu semkli a společně ji porazili.“

Dámy prominou, ale je to silnější než já. Pokud si člověk s minulostí a morálním profilem premiéra Andreje Babiše vyplachuje hubu jménem Jana Palacha, měl by jít do p**ele.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner