V Andrejově síti 2.–8. listopadu: Babišův týden shrnul Topolánek: „Běžte už fakt všichni do…“

Andrej Babiš (facebook A. B.)

Andrej Babiš | FOTO: facebook A. B.

Minulý týden Andrej Babiš na sítích prokázal, že je dynamický premiér plně seznámený s nejnovějšími technologiemi, že dovede informační technologie umně využívat ve prospěch českého národa a že dokáže pracovat rychlostí blesku. Je pravda, že některé detaily to bude chtít ještě doladit. Ale jinak by bylo možné považovat nový proticovidový vládní web, který Babiš představil, za výsledek překvapivě dobré práce. Dobré práce kmenové rady nějaké menší skupiny trpaslíků etnika San (dříve Křováci), žijících jako lovci a sběrači z doby kamenné v poušti Kalahari. Babišem prezentovaný web, spuštěný skoro tři čtvrtě roku poté, co začal být zapotřebí, skutečně působí dojmem, že jej vymyslela vláda, která nosí na hlavě – jako Sanové – místo čepice proti sluníčku staženou kůži veverky kapské. I s hlavičkou. Když si jí dáte na hlavu čerstvě po stažení, kůže se vytvaruje a vyschne přesně podle tvaru vaší lebky, takže čapka nepadá. Náčelník tohoto kmene by mohl nový Babišův web chápat jako historický úspěch, ve střední Evropě působí vládní server jako důvod k demisi vlády.

Pondělní ráno zastihlo Andreje Babiše opět unaveného. V neděli večer totiž navštívil Správu státních hmotných rezerv, aby ukázal svým fanouškům, že jeho zásluhou máme hodně státních hmotných rezerv. Proto se na jeho Facebooku z té inspekce objevila slušivá fotka v 18.27, 18.51, 19.20, 19.45, 20.10 a 20.40. Fotograf dřel jako kůň, ale textově to bylo (aby to jeho voliči pochopili) furt jen „Správa státních hmotných rezerv„.  A v pondělí ráno začal pan premiér, jako každý den, opět makat na vládě. Dokud nepadlo odpoledne, a on si musel vyřídit účty s profesorem Flegrem. 

FORUM 24 (archiv)

Ten na svůj – nyní mimořádně sledovaný – Facebook napsal, že jeho kolega z Přírodovědecké fakulty UK Emanuel Žďárský vyvinul už v březnu test na koronavirus. A nabídl ho Babišově vládě. „Pan Prymula jeho nabídku okamžitě označil za nesmysl a na další urgence v následujících měsících ani on, ani jiní obeznámení už nereagovali. Aktuálně kolega vypracoval metodický návrh, jak pomocí této metody otestovat veškeré obyvatelstvo Česka během necelého týdne, a to bez zatěžování praktických lékařů nebo pracovníků stávajících odběrových míst a laboratoří. Metoda je nejen o polovinu levnější než ta antigenová, na kterou chce vláda vyhodit několik miliard nákupem ze zahraničí, ale zároveň nejméně 4x citlivější – proklouzlo by jí jen asi 5 místo stávajících 20 (možná spíše 30) ze 100 nakažených. Tak Micíku, a teď mi prosím prozraď, v čem je zakopán pes. Že by v tom, že z české levné metody nekoukají stamilionové provize pro naše zdravotnické kmotry?“ napsal pan profesor. Micík je kocour, kterému pan profesor – protože je to moudrý muž a nechce poskytovat nevyžádané rady – svoje poznámky směřuje. Kocour je profesora Flegra, takže jej pan profesor může poučovat i netázán. 

Babiš jeho post nasdílel a reaguje: „Je TO NESMYSL. Klasická fake news. Já jsem samozřejmě všechny e-maily od pana Žďárského přeposílal na Ministerstvo zdravotnictví České republiky a požádám nového pana ministra Jana Blatného, aby celou záležitost prověřil. Vyjádření profesora Prymuly: „Doktor Žďárský byl pozván na Ministerstvo zdravotnictví na panel odborníků, kde byl mj. docent Hajdúch, prof. Macek i zástupci SZÚ a kde měl obhájit svůj test. To se mu úplně nepodařilo. V systému je samozřejmě nutné používat validované testy. Byl vyzván, aby svůj test certifikoval. Dosud nemám zprávu, že by tak učinil, i když měl od března dostatek času, aby metodu nechal SZÚ schválit. To se nestalo. Pokud je někde chyba, tak pouze na jeho straně.“

Profesor Flegr na revanš zveřejnil odpověď dr. Žďárského: „Je mi líto, ale text pana profesora Flegra je až bolestně přesný. Jsem rád, že onu podivnost s nasazením nekvalitních zahraničních testů pan ministr dostal za úkol přešetřit, každou hodinou zbytečně umírají v Česku na Covid19 lidé, kvalitní plošné testy už mohly běžet. Abych uspořil přešetřovací čas, předesílám, že existují Směrnice EU a zákony ČR a těmi se musí řídit i premiér, ministr i exministr. Situace je vážná, není čas na půtky, opět nabízím plně validovanou a všechny zákony ČR i směrnice EU splňující českou metodologii, která je schopná za poloviční náklady, než má Ag test, protestovat i celý národ během týdne s citlivostí více než 90 % (tedy třikrát méně nejnebezpečnějších chyb – falešných negativit). Rychlé ověření (lze i během jednoho dne) by měl provést moudrý stát, neboť nejde o komerční produkt, já osobně své know how v něm Česku věnuji zdarma.

Andrej Babiš, Lovochemie a střet zájmů (F24)

A ze zmíněného panelu odborníků, na který se odkazuje pan Prymula, existuje kompletní videozáznam, nebyla o plošném Covid19 testování řeč, šlo o jiný druh korupce, nyní bohužel pod rouškou Covida podstrčený i ve Sněmovně. Mám dokumenty, že jsem já i prezentované podle mínění nezaujatých soudních znalců, kteří si videozáznam poslechli, plně obstáli. Byli oponenti, kteří tvrdí opak, skutečně nezaujatí? Zdraví a k okamžitému přešetření i startu plošného Covid19 testování je připravený, Emanuel Žďárský.“

Pan premiér na oba vědce ani Micíka nereaguje a nadále maká na vládě s tím, že odpoledne prchalové postují ještě video ze včerejška, ze Správy státních hmotných rezerv. Je to takový pěkný pravidelný rituál. Pana premiéra v neděli odpoledne odvezou někam, kde to bude lidem sympatický, vyfotěj a natočej ho tam ze všech stran, celý nedělní večer pak prchalové postují z té návštěvy Babišovy fotky a do pondělního odpoledne z toho ještě střihnou videjko! Tomu se říká efektivita – sedm vstupů z jednoho výletu! A pak že nemaká! A protože ten den lidi hodně naštvalo hnusné vyjádření o nedonošených dětech od zkrachovalého politika z Věcí veřejných, prchalové ještě před půlnocí postli, co všechno vláda pana premiéra Babiše dělá pro nedonošené děti.

Za zcela mimořádný marketingový výkon z třetího října je pak třeba autora opravdu pochválit, a možná to vymyslel i hlavní prchal – Marek Prchal osobně. V půl jedné odpoledne, když se lidé vrátí v dobré náladě z oběda k monitorům, se na Babišově účtu objeví fotka ROZTOMILÉHO PEJSÁČKA! Je to pes-celník, který je právě rekvalifikován na psa proticovidového, co bude vyčuchávat pozitivní osoby. Je možná chybou, že má pejsáček na obojku napsáno ZOLL místo ANO. Ale možná by se, kdyby to tam měl, na to vztahoval paragraf proti týrání zvířat, tak to tam prchalové nedali. Po pejsáčkovi pan premiér pokračoval v makání a také se mohl doslova přetrhnout, kterak dělal reklamu vystoupením paní Aleny Schillerové. 

Ve  čtvrtek přišel moment, který lze považovat za síťové vyvrcholení pana premiéra. Ano – to sdělení muselo přinést opravdový orgasmus každému, kdo má elementární informace o světě Internetu, kdo chápe, jak běží čas sítě, a umí číst. Andrej Babiš se totiž na Facebooku i Twitteru pochlubil novým cybervýkonem jeho ptakořitní vlády. Vládním webem zaměřeným na – a teď se držte, bude překvapení – koronavirus! „První náhledy nového informačního covidového webu vlády ČR. Díky moc vdzurilla, všem developerům, textařům a designérům a ministerstvům, a taky CeskoDigital a DominikFeri.“

A snímek obrazovky s tím webem.  Lev – symbol české státnosti a státu. Velkým písmem COVID PORTÁL. A tři volby nahoře v menu – Úvod, Vládní opatření a Životní situace. Přestože dle probarvení menu jsme na stránce „Úvod“, začíná stránka tučným: „Životní situace. Detailní informace v souvislosti s Covidem v běžném životě.“ A pak je tam šest možností, šest dlaždic, na které si můžete kliknout. Název a základní informace – například: 

POHYB VENKU

Můžete jít do zaměstnání, na nákup potravin, nezbytné cesty za rodinou…

ZAMĚSTNÁNÍ

Můžete jít do zaměstnání, na nákup potravin, nezbytné cesty za rodinou…

Sídlo mediální skupiny Mafra v Brně (ČTK)

No a abych nenapínal, to, že můžete jít do zaměstnání a na nákup, si na stránce přečtete ještě čtyřikrát. V oblastech „OBCHOD A SLUŽBY, PODNIKÁNÍ, SILVESTR a SVATBY A OSLAVY„. A není to trolling. Někdo v marketingovém štábu trochu ztrácí soudnost – že by se projevovala závislost na řepkovém oleji? Prezentovat osm měsíců po začátku epidemie jako vládní protiepidemický projekt TOHLE? To opravdu nestojí P.T. vládním programátorům za to ani ten zkusmý text pro veřejnou prezentaci pozměnit? A dokážou P.T. ynternetový specyjálysťy podílející se na projektu odhadnout, co si pomyslí dnešní uživatel webu, když je na webové stránce – byť jen prezentační – šestkrát napsáno „Můžete jít do zaměstnání, na nákup potravin, nezbytné cesty za rodinou…“? To, co Babiš  zveřejnil, je pokus na úrovni devítiletého kluka, co se učí zacházet s počítačem.  Návrh nemá úroveň ani třídního webu šesté třídy praktické školy, který si žáci programovali sami. A pokud je pan premiér se svými experty s vládním internetovým portálem po skoro tři čtvrtě roce epidemie tak daleko, že nemá ani vstupní texty základních kapitol webu, neměli by jít raději dělat náčelníka Křováků než premiéra České republiky? 

Je jistě oprávněné očekávat na závěr sloupku nějaký komentář autora sloupku k popsanému dění. Díky interaktivnímu webu dnešních dní však plně výstižné komentáře k Babišovu okouzlujícímu výkonu najdeme v dostatečné výmluvnosti přímo pod premiérovým postem. Je to obrázek s  typicky trumpovskou červenou kšiltovkou a výzvou MAKE BABIŠ SLOVAK AGAIN! , kterou plně podporuji. 

No a pokud někomu nestačí poselství obrazem, nezbývá než citovat bývalého premiéra Mirka Topolánka, který se vmísil do diskuse a pod Babišovo vychloubání tím trapným webem na Twitteru připsal lakonicky: „Běžte už fakt všichni do p*dele…“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner