V Andrejově síti 7.–13. prosince: Stydím se za prchaly aneb Babohana

Andrej Babiš (Facebook)

Andrej Babiš | FOTO: Facebook

Prchalové v minulém týdny předvedli tak málo kreativity, až se za ně stydím. V podobné situaci by se jiní velcí vůdcové dnešních dnů dle pokynů svých prchalů chovali razantněji. Putin by, oděn v uniformě ruské armády, na Sibiři laserově zaměřovaným raketometem lovil před televizními kamerami šavlozubé tygry či by při plování kol Krymu vykostil ještě ve vodě velrybu. Trump by sezval padesát nejodpornějších, nejmelírovatějších  a nejtlustších wrestlerů z celé planety a všechny by je před kamerou zmlátil. Babiš MAKÁ na vládě, a k tomu si dává dementní koláže.  Jak je popsat? Trochu zastaralé české slovo samohana znamenalo masturbaci, onanii. Koláž, kterou pan premiér Babiš na Facebooku zahájil minulý týden, patří do umělecké kategorie „babohana“.  Termín označuje stav, kdy si honí triko Babiš. A tak jsem se dnes soustředil spíše na jeho fanoušky ve fandovské skupině Přátelé, kterým se líbí Andrej Babiš.

Zuzana: JÁ JEDINĚ ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO

Ano, je to pravé!

Tohle se opravdu na zdi skupiny  Přátelé, kterým se líbí Andrej Babiš, objevilo – a je to zásadní sdělení stran obsahu skupiny. Program má jasný: Podporujeme Andreje Babiše a spravedliví buďme k velkému a malému stejně, Česká Třebová. Na analýzu této skupiny – tedy na projevy lidí, kteří tam píšou posty – totiž dává odpověď na věčnou otázku obyvatel Prahy, kdo toho Babiše vlastně volí.

FORUM 24 (archiv)

Ale nejdříve sám pan premiér. Minulý týden začala třetí vlna koronavirové epidemie, na což vláda zareagovala až psychotickými kroky. Například zákaz prodeje kafe do kelímku ukazuje, že Babišova vláda zcela ztratila kontrolu nad děním a podniká chaotické, iracionální a zjevně zcela směšné kroky, aby vykázala, že proti viru bojuje. Je to podobný proces, jako když si šílená bezdětná žena vozí v kočárku panenku. Takže si ve své choré duši představuje, že všichni vidí, že dítě vlastně má. Švankmajerův Otesánek takovou dámu zpodobnil geniálně.

Babiš je v podobné situaci: Podniká kroky, aby lid viděl, kterak bojuje s epidemií, ale ve skutečnosti se chová jako duševně nemocný. Ne, pane premiére, zakázat hospodám prodávat nápoje do kelímku těch skoro deset tisíc mrtvých na COVID  nezakryje. A zákaz prodeje kafe do kelímků nezajistí, aby občané zapomněli, že mohutná síla druhé vlny nákazy v Česku je výsledkem Babkova letního rozvolnění, který si na Facebooku žádal lid. I když – možná se pletu a jeho blábolení mu voliče přivábí. Slova už ztratila význam.

Při studiu Babišovy zdi jsem narazil na šokující údaj: Máme 226 společných známých, kterým se líbí jeho FB stránka! Dost mě to překvapilo, protože neznám žádného fanouška Andreje Babiše osobně – a tak jsem se poptal. Odpovědi mých známých potvrdily, že slova prošla totální inflací a že už vlastně nic neznamenají. Stránka je veřejně přístupná, já z ní dělám tyto články bez toho, abych ji „olajkoval“, nekliknul jsem na tlačítko „to se mi líbí“. Protože Babiš se mi opravdu nelíbí. Ovšem mí známí, kteří Babišovu stránku olajkovali, to vysvětlují velmi zajímavě: „Já ho mám taky olajkovanýho, jen proto, abych byla v obraze.“ Případně „to tlačítko neslouží jenom jako ‚to se mi líbí‘, ale také jako informace být v obraze“.

Stránka je veřejná, vidět ji může každý uživatel Facebooku i bez potvrzení, že se mu Andrej líbí. Takže ti mí známí,, kterým se (dle jejich jiných výroků) Babiš nelíbí, klikli na Babišově stránce na tlačítko „to se mi líbí,“ aby byli (dá-li algoritmus) na jejich mainpage zobrazovány Babišovy posty. Jinak – „aby byli v obraze“ – by se museli sami jít z vlastní iniciativy na Andrejovu stránku podívat. Takže za to, že se vyhnou tak strašné námaze jako zajít na Babišovu zeď, veřejně potvrdili, že se jim líbí něco, co se jim vlastně nelíbí. Slova ztratila jakoukoliv váhu.

Prchalové samozřejmě vědí, že je země v maléru a že na tom má Babiš lví podíl. Nejsou hloupí, retardovaní jsou jen mravně. A tak se Babiš, kromě těch zákazů kafe, nijak moc minulý týden na sítích nepředváděl. Mlčeti zlato. Stručná inventura témat je až nudná. Babiš se pochlubí novou dálnicí. Opakovaně se chlubí, jak sníží daně – a poutá, podobně jako předminulý týden, na článek o sobě v jeho iDnes. Dokonce dvakrát v průběhu týdne. A jinak maká.

V Praze i v Bruselu.  A samozřejmě – jde s lidem: „Úmyslem vlády rozhodně nebylo zakázat prodej piva s sebou, když si ho lidé chtějí vypít doma,“ napsal 9. prosince, když už byli lidi opravdu naštvaný kvůli nesmyslům ve vládních protiepidemických opatřeních.  Bohužel nevysvětlil, proč tedy – když to nebylo jejím úmyslem – prodej piva s sebou zakázala. Napadá mě vysvětlení – že je naše vláda v čele s Babišem naprosto nekompetentní a tajtrlická parta kývalů. Takže nejvyšším výkonem prchalů v minulém týdnu je na Babišově profilu zveřejněná koláž. Pan premiér k ní dopsal, že mu přišla přes WhatsApp. Ale nepsal, jestli od Prchala, nebo od jiného prchala. Koláž o tom, kterak je Babiš krásný, moudrý, dobrý a vůbec. Tak servilní agitku jsem dlouho neviděl.

Přátelé, kterým se líbí Andrej Babiš

Kdo Babiše ve skutečnosti podporuje, jací jsou ti lidé, co jim běhá v hlavě? Věčná otázka pražské kavárny, která – včetně mne – nikdy žádného živého Babišova voliče neviděla. Tak jsem si pročetl posty ve skupině jeho přátel. Členů má 16 927. V pravidlech najdete: „Buďte slušní bez hrubostí a vulgarit. V článcích a odpovědích nechci žádné vulgarity, urážky, jízlivosti. Vše se dá říct slušně. Každý má svůj názor a my jsme otevřená skupina, která ctí názory druhých, pokud nejsou v rozporu s názvem skupiny. Převzatý článek jedině s komentářem. Přebíráte články z protibabišovských serverů nebo je článek proti panu AB pokud jsou bez komentáře vypadá to, že s tím co přebíráte, souhlasíte a pro nás je to signál, že nejste příznivcem skupiny.“ Takže kdyby chtěl někdo citovat pana premiéra a napsal by na**at jako, tak ho smažou. Hluboká vnitřní konzistence!

Další fanoušek sdílí (ve skupině Přátelé, kterým se líbí Andrej Babiš) koláž ze skupiny Volím ANO Andreje Babiše. Je na ní napsáno, že Andrej Babiš je nejlepší premiér.

Diskuse ke koláži je věcná:  JEDINĚ ANO ANO ANO ANO ANO ANO A BABIŠ … Jedině ANO a Babiš držím palce

Ale pak jim do toho někdo hodí vidle: Spojil se s Bakalou a za chvilku vám udělá pá, pá. Reakce na sebe nedá dlouho čekat: Tak koukám, že v této skupině máme plno krys! Máte štěstí, že nejsem správcem, už bych to tady čistil!

Vynikající je koláž, která – podobně jako dopisy pracujících v padesátých letech  – ohnivě kritizuje umělce. A stvrzuje nerozlučnou jednotu Babiše a Zemana. Ti umělci mají být o hladu, je to správné, jsou to přece pravdoláskaři, pražáci a sorosovci!

Členka skupiny se emočně obnaží hned pod postem: Krásně napsané, souhlasím.

Jeden z fanoušků sdílí ve skupině video s postem, ve kterém se píše: Žhavé novinky! Vedoucí nemocnice říká, že druhá vlna je HOAX a 90 % lůžek je prázdných!!!

Jindy sdílí čtenář článek (z Parlamentních listů, jak jinak) s komentářem: Konečně se někdo nebojí vystoupit a podporovat premiéra. Článek se jmenuje Linka Agrofertu na toastový chléb za 100 milionů byla pro ČR inovační, míní Dostálová. Píše se v něm hned v první větě: Podle ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (za ANO) sice linka na toastový chléb koncernu Agrofert, za kterou stát zaplatil 100 milionů v dotacích, neplnila podmínky inovací v rámci Evropské unie, v České republice však inovační byla.

Na zdi se objeví – protože Andrej uplatil důchodce pěti tisíci korunami – pětitisícovka s Andrejem…

Komunisté a Klaus mladší

Na zdi se objeví už jen jako trocha koření i sdílený post Trikolóry, který velebí památku komunistického prezidenta Ludvíka Svobody.

Jeden fanoušek překvapí: Sdílí článek ne z PL, ale z Aeronetu. Jmenuje se Vakcína společnosti Pfizer způsobila již u dvou lidí ve Velké Británii ihned po vpíchnutí prudký anafylaktický šok. Babišův fanoušek k němu dodává: Politici a marionety již vědí, a proto nakupují pancéřované limuzíny, pořizují si ochranky. Mají za úkol od globalistů nedovolit a nepřipustit svým občanům a národům návrat do normálu ve svých zemích, už nikdy.

V sobotu sdílí jeden z členů skupiny článek v Parlamentních listech. Má příznačný název, který u jisté skupiny populace zcela jistě zabere: Mikuláš Minář podpořil Gretu a chce výrazně změnit důchody. Pak z něj Babišův sympatizant cituje: „Pokud nepřijdeme s promyšlenou důchodovou reformou a nebudeme motivovat seniory, aby dál byli aktivní i v důchodu, tak prostě zavíráme oči před hrozným nárazem do zdi. Zavíráme oči a politici nemají odvahu udělat ten náročnej krok. Tady se prostě musí najít lidi, kteří řeknou, ano bude to bolet, řekneme vám nepříjemnou pravdu. Když to budeme odkládat, tak si zruinujeme hospodářství.“

Což je naprostá pravda, a ověřit to může každý, kdo zvládá kupecké počty. Člen, který článek sdílí, však připisuje:  „Tohle radí člověk, kterému je 27 let. Já se bohužel nedožiju, až bude tento „člověk“ mít důchodový věk. Přál bych mu, aby byl plný sil. Třeba se důchodu zřekne a bude příkladem.“ Proč je Minář člověkem v uvozovkách, onen Babišův sympatizant nevysvětlil. Ani co je špatného na nesporně pravdivém Minářově výroku.

V diskusi vidíme, že klíčová slova Minář a Greta na Babišovy věrné působí jak živá voda. Gramatické chyby a počty vykřičníků ponechány v původním znění: Ty debile, víš hovno o životě a budeš dělat chytráka?  … Je třeba myslet při volbách spojí se s čertem a dokonce se bude pachtit s Gretou, no Soros tlačí na pilu chce výsledky podle svých představ. … Koště , šmejd a parazit pro společnost a sám proti sobě neboť je vše lejno co z jeho úst vypadne!!? Jemu nepřejí nic dobrého neboť je to pasák oveček které slyší na jeho volání. Občané slyšeli jste i Vy na jeho lejna??? Spitujte své svědomí a červenejte se zda-li jste také hulákali nesmyslů v podobě s úst padající lejna!!! … GRÉTA?-to je pouze „nastrčený“ fracek, ze kterého „ekobijci“ udělali „bojovnici“ -K vylepšení „luftu“ by přitom stačilo zakázat AMERIČANŮM letecké přelety dlouhé 3.500 km ,kterými vozí své „DRAGOUNY“ vraždit do cizích zemi své odpůrce-začíná mi svými rozumy připomínat MORAVCE a SOUKUPA.  … TY JSI TAK UBOHEJ ZE NEMÁŠ ANI SVUJ VLASTNI NAZOR JSI RIZENEJ JAK ROBOT TEMA VSIVAKAMA ZA PRACHY JE MI TE LITO TY SI NATO JEDNOU VZPOMENEŠ BAMBUCH S TEBOU … Narodili se daleko od sebe,ale myšlení mají s Grétou zřejmě společné! Postižené! A konečně u fotky pana Mináře: TY ODPORNA ZRUDO!!!  – a pět ikonek pěsti. … Vyser.se na duchodce.Debile abys jednou nelitoval ze ses nekde vyskytl pozor magore doufám že rozumis. děkujeme ok.

Babišovi přátelé se deklarují a prezentují moc hezky. Zvlášť odporné jsou jeho přátelům mladí lidé, lidi s Aspergerovým syndromem považují za postižené, i opozičnímu politikovi (kterým se Minář bohužel stal) nadávají do „postižených“, a nakonec vyhrožují fyzickým násilím. Estébácko-bolševický mrav nezapřeš. Je tam všechna představitelná lidská malost, zášť a nenávist, která se pojí s nekritickým obdivem k Vůdci. A všechny představitelné myšlenkové stereotypy maloměšťáctví a omezenosti, které existují. Nepřáteli jsou Soros, Minář, Greta, úplně celá opozice kromě komunistů a okamurovců. Koronavirus není, dotace do Agrofertu jsou správné. Jde o takzvanou identifikaci s autoritou – co je dobré pro Babiše, je díky té identifikaci dobré i pro jeho fanoušky. Racionalita jde stranou – sto milionů z daní těch lidí dostal Babiš po právu, protože ho mají rádi. A samozřejmě – všudypřítomné urážky a hrozby násilím.

Neděle přináší konečně příspěvek, který dokládá, že mezi Babišovi příznivci jsou kromě výše řečeného i normální sprostá hovádka. Link na televizní zpravodajství, a komentář:  „Asi v 17,30 byl na Čt 24 rozhovor s A.Babišem. Redaktor /asi vepř Keblůšek/položí otázku -premiér řekne 2 slova a okamžitě jej přeruší. Krátce na to vystoupí bezýznamná nula,udavač a gay Pospíšil a ten má snad pětiminutový monolog – bez přerušení. Redaktorům Čt chybí elementární slušnost.Nemluvě o nějaké základní úctě k premiérovi ČR.“

Že jsou fanoušci Andreje Babiše sprostá a násilnická lůza, nepřekvapí. Ale napadat v roce 2020 někoho kvůli tomu, že je gay?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]