V Babišově síti: Kanál Bo-Li-Ba funguje!

twitter

Jana Bobošíková | FOTO: twitter

Kromě exhibic kolem očkovacích center toho Andrejovi prchalové minulý týden na sítích mnoho nenapovídali. Aby si lid náležitě zapamatoval, že nám vlastně navzdory Evropské unii a ODS to očkování zařídil pan premiér Babiš, je nutné, aby se opakovaně nechával fotografovat před nápisem „Očkovací centrum“ a vyskytl se dostatečně často na fotkách ve společnosti lidí v bílých pláštích. Jinak i Babiš asi usoudil, že bude nyní kvůli už opravdu citelné naštvanosti občanů lepší stáhnout se trochu do pozadí. Takže dnešní díl našeho seriálu věnuji především úspěšné generální zkoušce nového vlivového kanálu Bobošíková – Lipovská – Babiš. Inu – politika vytváří zvláštní klastry.

Procházel jsem Babišovu facebookovou zeď, abych nazřel, co si minulý týden pan premiér, slunéčko naše zhaslé, nechal napsat od svých prchalů za propagandu. A najednou – koho nevidím jako známou tvář, která má známý hlas! Na zdi pana premiéra Babiše se jako Bohyně ze stroje objevila paní Jana Bobošíková! Pan premiér nasdílel jeden díl jejího nového videopořadu, který vypadá jako televizní, ale vysílá se na facebooku paní Bobošíkové.

Začněme od Adama

Tedy přesněji – začněme od Jany, paní Jany Bobošíkové. Ta má svůj facebookovizní pořad. Když ji nechtěli na Kavčích horách, její moderátorské kvality uznal Zuckerberg! Devatenáctého ledna ve 12:02 měla paní Bobošíková na své zdi premiéru dalšího dílu.

A pořádně to v něm vytmavila Václavu Moravcovi. Tento muž je zavrženíhodný. Nejenže na rozdíl od paní Bobošíkové má svůj pořad v opravdové veřejnoprávní televizi, a ne na sociální síti. Navíc se k němu v ČT chovají slušně, zatímco na paní Bobošíkovou podle jejích vlastních slov „házeli růžové plyšové prase, plivali na ni, čůrali jí na dveře a strkali jí do zámků sirky“.

K pořadu paní Bobošíková napsala: „Václav Moravec a jeho Otázky Václava Moravce. ABY BYLO JASNO! Jak jedná s premiérem? Koho si pozval pětkrát a koho vůbec? A spousta dalších zajímavostí…“

A dí ve videu: „Diskusní pořad Otázky Václava Moravce vysílá Česká televize už sedmnáctý rok. A vzbuzuje velké emoce. … pro někoho je vysílání vyváženou žurnalistikou, pro někoho jednostrannou manipulací. Fakt je, že někdy nevíme, zda moderátor je novinář, nebo zda se cítí být politikem.“

Pak paní Bobošíková upozorní, jak se pan Moravec při hovoru s politiky ohledně dění kolem Donalda Trumpa „přeřekl či uřekl“. Pustí video, kde Václav Moravec v debatě v ČT pronesl: „Jestli jako politici bysme – vy byste (pan Moravec ukáže na své tři spoludiskutéry) neměli lidově řečeno vzít zpátečku a za svá slova nést zodpovědnost.“ Paní Bobošíková k tomu dodává: „Tak nevím, nakolik moderátor svou osobu započítal mezi politiky, nebo ne.“ Nicméně s tím, že výroky by my měly být založené na faktech, souhlasí.

Vysvětlím paní Bobošíkové, co kultivovaná, strukturovaná, a proto samozřejmě i s mnohdy náročným slovosledem komponovaná věta doktora Moravce skutečně znamená. Pan Moravec měl zjevně na mysli, a možná i lehce neobratně formuloval výrok, který znamenal: „Jestli jako politici bysme…“ (MY, tedy společnost – a udělá pauzu a ukáže na své tři spoludiskutující gestem, které znamená MY prostřednictvím VÁS politiků, a pokračuje) „vy – byste neměli lidově řečeno vzít zpátečku.“

Poté paní Bobošíkové vadí, že Václav Moravec na přednášce řekl, že někdy musí na Babiše zařvat, aby odpovídal. Jestli jste někdy slyšeli, jak Babiš z jakékoliv otázky uhne a uteče, vykecá se mluvením o něčem jiném, jistě chápete, že pan Moravec, chce-li získat odpověď, někdy zvýšit hlas musí. Já jej obdivuji, jak křičí málo – vzhledem k těm kecům od věci, co poslouchá. A taky je pro paní Bobošíkovou špatně, že Moravec řekl, že při diskusi jej Andrej Babiš energeticky vysává.

Paní Bobošíková vyjmenovává: „Trojnásobný doktor Václav Moravec není jen moderátor. Vyučuje na dvou vysokých školách, řídí akademický senát Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy, zasedá v umělecké radě filmové Akademie múzických umění, píše knihy, řeší vědeckovýzkumné projekty technologické agentury České republiky.“

Paní Bobošíková říká plnou pravdu, pan Moravec je skutečný expert a po přečtení jedné z jeho knih k němu mám mimořádný odborný respekt. Takže chápu, že to paní Bobošíková podtrhuje.

Ale i ona za sebou má v životopise zaznamenáníhodné momenty. Nejsou sice často završeny akademickými tituly jako u pana doktora Moravce, ale vypovídají také.

Podle Wikipedie paní inženýrka Jana Bobošíková po studiu na Gymnáziu Budějovická v Praze 4 absolvovala roku 1987 studium na Obchodní fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze. Během studia působila ve volených funkcích v Socialistickém svazu mládeže (SSM), včetně jeho ústředního výboru. Po získání inženýrského titulu studovala v letech 1988–1990 postgraduálně na Národohospodářské fakultě VŠE v Praze. Byla poslankyní Evropského parlamentu. Pracovala od roku 1989 jako redaktorka domácí rubriky v Československé, později České televizi a byla aktivní v takzvané „televizní krizi“ v roce 2000. Moderovala diskusní pořad televize Nova Sedmička.

V roce 2009 postoupila do druhého kola volby ředitele České televize, v něm ale nezískala od radních ani jeden hlas (ředitelkou televize se nestala – pozn. aut.). V roce 2008 byla KSČM nominována jako kandidátka na post prezidenta České republiky pro druhou volbu (prezidentkou se nestala – pozn. aut.). Ve volbách 2010 neúspěšně kandidovala do poslanecké sněmovny na kandidátce Suverenity pro Moravskoslezský kraj. Kromě voleb do senátu byla Jana Bobošíková v roce 2010 také kandidátkou v komunálních volbách a byla navržena stranou Suverenita jako kandidátka na primátorku Prahy (primátorkou se nestala – pozn. aut.).

Dále ve volbách 2010 neúspěšně kandidovala do senátu za obvod č. 22 – Praha 10. Kandidovala na prezidentku ČR v prezidentských volbách v roce 2013 (prezidentkou se nestala– pozn. aut.). Ve volbách do poslanecké sněmovny v roce 2013 neúspěšně kandidovala ve Středočeském kraji jako lídryně hnutí Hlavu vzhůru. V roce 2015 byla zvolena předsedkyní lidické pobočky Českého svazu bojovníků za svobodu. To přimělo některé členy tamní buňky ČSBS, včetně posledních tří žijících „lidických žen“, k odchodu z organizace. Na konci roku 2019 založila think-tank s názvem Institut svobody a demokracie. A má svůj pořad na facebooku.

Tím bych považoval zájem o osobu pana Moravce ze strany paní Bobošíkové za vysvětlený. Ale ji v pořadu zajímá i to, jak řešit doktorem Moravcem zmíněné energetické vysávání ze strany Andreje Babiše. Proto asi paní Bobošíková sdělí, že je pan Moravec řešitelem u tří projektů se státní podporou v celkové hodnotě 30 milionů korun (to znamená jeden týmový projekt v průměru za deset milionů, jedná se tedy o velmi malé a levné projekty – pozn. aut.). „Stihne toho tedy opravdu hodně“, zakončí paní Bobošíková.

Já si výkonných a schopných lidí vždy vážil, po přečtení Moravcovy knihy o médiích v tekutých časech vím, že je opravdu hodně chytrej, ale nejsem si úplně jist, zda to paní inženýrka Bobošíková sděluje jako výraz obdivu k panu Moravcovi. A najednou jsme u jádra pudla! Paní Bobošíková v pořadu srovnává četnost účasti hostů v pořadu Otázky VM podle politické příslušnosti s počtem poslanců, které má ta která politická strana v poslanecké sněmovně.

„Politici hnutí ANO měli minulý rok u Moravce menší prostor, než byl jejich volební zisk. ODS a Piráti dostali naopak prostor mírně větší. Naprosto šokující je ale volební nepoměr SPD a účasti jejich politiků v Moravcově pořadu. U Moravce bylo jen šest členů SPD, a 15 Pirátů.“ A dodává: „Nevím, jak se vyrovnat s masivní přítomností politiků ČSSD u Václava Moravce, která dosáhla trojnásobku jejich chudičkého volebního zisku. Z ČSSD dorazilo do »vyvážené« ČT plných 26 politiků. Z KSČM, která zastupuje ve sněmovně stejný počet voličů (a která paní Bobošíkovou nominovala jako kandidátku na funkci prezidenta – pozn. aut.), oproti tomu bylo pozváno devět.“ A končí větou, která v Česku nemůže nefungovat. Promluva proti Moravcovi končí slovy: „Neznáme jeho plat z peněz koncesionářů!“

„Milion, dva miliony berou. Žádný z nás nebere takový peníze!“ říkal soudruh Jakeš na adresu umělců, co podepsali protirežimní petici Několik vět. Paní Bobošíková ten nesmrtelný citát soudruha Jakeše, posledního šéfa komunistů u koryta, ve svém pořadu Křivé zrcadlo Václava Moravce oživila. Jedna z čtenářek (asi nepatří do holdingu) připsala paní Bobošíkové vzkaz: „A toto Křivé zrcadlo je pokřivený pohled křivé komunistky. Nikdy se jí nic nepovedlo, tak alespoň kydá špínu.“

Není to trochu pozdě?

Paní Hana Lipovská, členka Rady České televize, hejt paní Bobošíkové na moderátora České televize Moravce sdílí na své facebookové zdi s trestuhodným zpožděním – sice ještě ten den, ale až v 18:58! Skoro SEDM hodin zpoždění! Měla by jít do sebe!

Paní Lipovská ke sdílenému videu píše: „(Ne)vyváženost ČT? Další část našeho pořadu »Aby bylo jasno« se mimo jiné pozastavuje nad vyvážeností zvaní politických hostů do pořadu Otázky Václava Moravce. Mimochodem, na nerovnoměrné zvaní hostů do publicistických pořadů jsem se dotazovala na jednání Rady ČT už v srpnu. Data, která má vedení ČT a pan ředitel Šámal k dispozici, nám navzdory »gentlemanské domluvě« nebyla dodána dodnes. Budu o ně proto žádat opět. Věřím, že nové vedení Rady ČT bude důsledné.“ Jinými slovy – paní Lipovská slibuje, že výstup paní Bobošíkové bude zohledňovat ve své práci v Radě České televize a na jeho základě „bude opět žádat o data“. Zastupovat v Radě ČT něčí politické zájmy zakazuje zákon, ale úzký vztah obou dam je natolik intenzivní, že nějakej zákon nehraje roli.

A teď Andrej!

Dne 20. ledna, den po zveřejnění, je video Jany Bobošíkové nasdíleno na stránce premiéra Andreje Babiše. Píše k němu: „Tohle mi přišlo do WhatsAppu a dost mě to pobavilo.“

Nepříliš vřelé vztahy premiéra Babiše k doktoru Moravcovi jsou známy. Takže můžeme doufat, že si na Moravce a Českou televizi nedošlápne jen paní Bobošíková na fejzbůčku a skrze paní Lipovskou v Radě ČT. Možná dámám pomůže získat skutečnou veřejnoprávnost a politickou nezávislost České televize premiér Andrej Babiš. Ten je totiž svou až veřejnoprávní nestranností vyhlášený.

Konspirativci často hovoří o tajném spiknutí mocných. V České republice se nespikává tajně, ale veřejně. Své propojení dnes sama jednotlivá mocenská uskupení (v našem případě vlivová skupina na Václava Klause navázané dvojice dam Bobošíková–Lipovská + pan premiér Babiš) hrdě zviditelňují na facebooku. A pak že není Babiš transparentní!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner