V Brně zadržela policie 22 nelegálních migrantů ze Sýrie a Afghánistánu

Ilustrační foto (ČTK/AP/Leonid Shcheglov)

Ilustrační foto | FOTO: ČTK/AP/Leonid Shcheglov

Policisté v Brně na hlavním nádraží dnes ráno zajistili 22 migrantů, kteří se nelegálně dostali na území České republiky. Šlo o 20 Syřanů a dva Afghánce. Na policejním webu o tom informoval mluvčí Pavel Šváb.

Mluvčí uvedl, že cesta 22 migrantů do západní Evropy skončila na druhém nástupišti brněnského hlavního nádraží, do Brna přijeli vlakem z Hodonína. „Byli převezení k dalším procesním úkonům, s šesti nám pomohou naši moravskoslezští kolegové,“ sdělil mluvčí. Doplnil, že jen za červen jihomoravští cizinečtí policisté dodneška zajistili 145 cizinců, kteří na českém území pobývali neoprávněně.

(Týdeník FORUM)

„Vzhledem k stálému vytížení způsobenému rusko-ukrajinskou krizí se kolegové ze služby cizinecké policie opravdu nezastaví,“ uvedl Šváb.

Policisté po zajištění migrantů zjišťují, odkud cizinci do Česka vstoupili a zda nepožádali o azyl v jiné zemi. Vráceni bývají právě buď do země, ze které přijeli, nebo do země, kde o azyl požádali. Požádat o azyl mohou také v ČR.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]