Šíření nové nákazy se v Česku zatím nezmírnilo. V Česku leží 64 nakažených na jednotkách intenzivní péče

Eric Drooker

Šíření nové nákazy se v Česku zatím nezmírnilo. V úterý přibylo 307 nově infikovaných. Denní nárůst počtu nemocných byl tak v poslední březnový den druhý nejvyšší. Celkově je nakažených 3330 a jejich počet se v Česku oproti předchozím dvěma dnům výrazně zrychlil, a to až k deseti procentům. 

Ministerstvo zdravotnictví v úterý poprvé zveřejnilo údaje o počtu těžce nemocných s onemocněním COVID-19 v českých nemocnicích. K úternímu ránu bylo hospitalizováno celkem 291 pacientů s potvrzenou nákazou novým koronavirem. Ve vážném stavu se nachází 64 lidí, kteří leží na jednotkách intenzivní péče.

Přetížení nemocnic akutními případy zatím prý podle odborníků nehrozí a na jednotkách intenzivní péče je podle ministerstva zhruba 1679 volných lůžek.

Odborníci již dříve odhadovali, že na konci března bude v tuzemsku tři tisíce případů nákazy, k čemuž podle stávajících dat testovaných s přesností téměř na den skutečně došlo. Na konci dubna se podle odhadů Ústavu zdravotnických dat a statistiky očekává kumulativně zhruba 15 tisíc nakažených, tedy včetně už vyléčených pacientů.

V Česku se zatím (k půlnoci z 31. 3.) potvrdilo více než 3308 případů nákazy, 31 pacientů s COVID-19 zemřelo, 45 se zatím vyléčilo. Dosud bylo provedeno 48.811 testů na přítomnost nového koronaviru. V zemi platí od poloviny března mimořádná omezení, která ochromila život společnosti i ekonomiku.

Zdroje: Ministerstvo zdravotnictví, ČTK

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články