V Česku přibylo o třetinu méně nových případů covidu. Za úterý jich laboratoře potvrdily 1372

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

V Česku podle potvrzených testů v úterý přibylo 1372 nových případů covidu-19, což je o třetinu méně než před týdnem. Počet hospitalizovaných je nyní 606. Pokles zaznamenali hygienici také u podezření na opakovanou infekci novým typem koronaviru, kterých za úterý odhalili u 260 lidí. O týden dříve jich bylo 382. 

K 3. květnu bylo za 7 dní potvrzeno 81 případů na 100 tisíc obyvatel. Za posledních 14 dní to pak bylo 207. Naposledy byla týdenní incidence takto nízká v půlce loňského října. Vyplývá to ze statistik, které ministerstvo zdravotnictví zveřejňuje na svém webu.

(Týdeník FORUM)

Počet testovaných stále klesá. V úterý laboratoře provedly 9021 PCR a 3593 antigenních testů. To je přibližně o čtvrtinu méně než ve stejný den před týdnem. Počty provedených testů však klesají dlouhodobě už od začátku února.

Stejně jako zájem o testování, klesá i zájem o očkování. Vykázaných očkování přibylo za úterý 1670. Minulý týden ve stejný den to bylo přes 1900.

Infekce se nejvíce šíří v hlavním městě a jeho okolí. Na každých 100 tisíc obyvatel zde připadá za poslední týden v průměru 143 nových případů, ve Středočeském kraji pak 96. Opačnou situaci sledujeme v Libereckém kraji, zde je epidemická situace nejpříznivější, a to s 56 případy na 100 tisíc obyvatel za posledních sedm dní.

Aktuálně hospitalizovaných s těžkým průběhem onemocnění je v nemocnicích 606 lidí, z toho 32 ve vážném stavu. V mezitýdenním srovnání tak sledujeme pokles o více než třetinu. Před týdnem vyžadovalo hospitalizaci 963 pacientů nakažených covidem.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články