V Chorvatsku skokově roste počet nakažených, mění se pravidla nošení roušek

Epidemická situace v Chorvatsku se zhoršuje. Za posledních 24 hodin v zemi přibyl rekordní počet nakažených, během jediného dne byl zjištěno 140 nových případů koronaviru. Oblíbená turistická destinace upravuje pravidla pro nošení roušek na veřejnosti. Lidé budou nově muset nosit roušky v obchodech.

Ještě před měsícem byl koronavirus v zemi prakticky vymýcen. V období mezi 17. květnem a 17. červnem přibylo jen 30 nakažených, tedy jeden nemocný denně. S příchodem léta se ale virus do Chorvatska vrátil a nakažených je v zemi v současné chvíli 1088. Vláda proto nově zavedla povinné nošení roušek v obchodech. Na turistickou sezonu zatím přírůstek nemocných vliv nemá.

Do země mohou nově přicestovat i občané z USA. Chorvatsko tak patří mezi málo evropských států, kam je vstup Američanům povolen. Pro překročení hranic cestovatelům z USA stačí doklad o zaplacení ubytování.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner