V ČSSD to vře. Dolínek chce vyhodit Staňka z jednání klubu. Má si jít za Zemanem

ČTK

Poslanec Petr Dolínek | FOTO: ČTK

Situace uvnitř ČSSD houstne. Poslanec Petr Dolínek se ostře vyjádřil na adresu svého kolegy Antonína Staňka, kterého se sociální demokraté marně pokoušejí dostat z ministerstva kultury. Dolínek konstatoval, že bude požadovat vyhození Staňka z jednání poslaneckého klubu ČSSD.

„Honza Hamáček není bez chyb. Ale to, co si dovolí pan Staněk, který doufám již vystoupil z ČSSD, je neuvěřitelné. Pokud přijde v úterý na poslanecký klub, požádám o jeho vyloučení z našeho jednání. Porady má přece u pana Zemana…,“ napsal Dolínek na Twitteru.

ČSSD požaduje odchod Staňka, ten odejít odmítá. Aby odešel z vlády, požaduje už i Babiš. Tím, kdo Staňka vytrvale drží, je Miloš Zeman. Osoba Staňka a jeho neochota odejít z vlády je důvodem k aktuální krizi. Stále více hlasů uvnitř ČSSD říká, že strana by měla odejít z vlády. Tomuto řešení už je zřejmě nakloněn i předseda Jan Hamáček, i když to oficiálně nepřiznal.

Jasno má být přibližně 15. července, kdy bude Hamáček situaci řešit s nejužším vedením strany. 12. července se má uskutečnit další schůzka u Zemana. Tyto schůzkly však zatím vedly jen k tomu, že se v ČSSD staví stále více členů za odchod z vlády.

Dolínek má pravdu. ČSSD se musí postavit a říci, jak to bude. Pokud Staněk odmítá respektovat vedení strany, která ho do vlády dostala, nemá v té straně co dělat. Nemá ani co dělat na jednání poslaneckého klubu, kde bude v roli špiona Miloše Zemana. Staněk už se rozhodl. Není s ČSSD, je se Zemanem.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner