V hacknuté poště poradce z Kremlu se našel „plán boje s Navalným“

Kremlin.ru

V hacknuté poště poradce ruské prezidentské kanceláře Konstantina Kostina se našel  „plán boje s Navalným“, který zahrnuje také „provokace s dary“.

Část e-mailů z Kostinova účtu a účtů jeho zaměstnanců naznačuje, že v posledních letech spřádali pro prezidentskou administrativu plán, jak zatlačit na opozičního předáka Alexeje Navalného a jeho spolupracovníky.

Kostin, který pracuje na Úřadu prezidenta jako údajný analytik v oddělení vnitřní politiky, oficiálně zastupuje vedoucího organizace, jejíž název „Fond rozvoje občanské společnosti“, označil nezávislý server Theinsider.ru za „sebeironický“.

Insider referuje o několika e-mailech s přílohami, z nichž v jedné ze srpna 2017 sekretář Kostin posílá „osvědčení“, v němž ovšem podává zprávu o organizaci žaloby proti Navalného spolupracovníku Volkovovi. Zprávu autoři pojali jako dopis rozhořčeného dárce finančních prostředků, který žádá zpět svých 50 100 rublů.

Následné soudní řízení staví na tom, že Navalnyj a Volkov údajně zatajili dárcům skutečnost, že Navalnyj nemá právo kandidovat na prezidenta a peníze se shromažďují pro nezákonný účel. V důsledku toho je darovací smlouva neplatná a peníze je třeba vrátit.

V hacknuté poště Putinova poradce je podobných konstruktů víc.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner