V Hradci protestují proti Konvičkově akci. Extremisty nenecháme bez odezvy, vzkazuje organizátor

(usvitnarodnikoalice.cz)

Ve čtvrtek se v hotelu Černigov v Hradci Králové koná akce nazvaná Beseda s představiteli Bloku proti islámu v Hradci Králové, které se účastní Martin Konvička, Petr Hampl a Miroslav Lidinský. Nezůstalo to však bez odezvy a královéhradečtí obyvatelé píší řediteli hotelu Štěpánu Kadeřábkovi, aby akci zabránil.

Organizátor akce Jan Zilvar vyzývá na facebookové události zúčastněné, aby napsali řediteli dopis, kterým vyzvou k zabránění konání besedy s lidmi, „jež se nezdráhají své oponenty posílat do koncentračních a pracovních táborů.” A proč se tak rozhodl? „Jakákoliv akce Bloku proti islámu, Martina Konvičky a podobných lidí by neměla zůstat zcela bez odezvy. Podařilo se tu před časem odstranit billboardy zvoucí na koncert Ortelu, a to ne tak, že bychom šli a strhli je, ale tlakem na Kaufland, kde byly tyto billboardy umístěny. To je taktika, kterou považuju za správnou a efektivní,“ uvedl pro Svobodné fórum Zilvar.

Eric Drooker

Podle něj je podobný postup mnohem efektivnější než stoupnout si před hotel s transparenty a na účastníky pokřikovat. „Jestli by z toho vůbec něco vzešlo, tak jedině nějaká ta potyčka, zásah ochranky nebo policie, čímž bychom ničeho nedosáhli. Nikdo neví, jestli něčeho dosáhneme touhle iniciativou, ale za ten pokus to stojí,“ myslí si.

Zilvar samozřejmě uznává, že hotel může v hotelu umožnit pobyt či pronájem komukoli. „Naštěstí se i kdokoliv může ozvat, pokud se mu něco nelíbí, jak jsme to udělali my. Teď je to jen na managementu hotelu, jak se k věci postaví, jestli vůbec nějak. Jsme připraveni akceptovat jakékoliv rozhodnutí,“ uvedl.

()

Sám organizátor samozřejmě počítá i s negativními reakcemi. „Na facebooku je to teď veliká móda. Ale vesměs jsou to jen takové výkřiky do tmy, které vzbuzují úsměv a navíc nás svojí formou a obsahem jen utvrzují v přesvědčení, že jednoduchá řešení navrhovaná panem Konvičkou přitahují stejně jednoduchá individua,“ říká Zilvar.

Hotel akci ale pravděpodobně nezastaví. „V našich hotelech obsloužíme  tisíce  klientů  a hostíme stovky konferencí. Jsme obchodní subjekt, nemáme kapacitu detailně prověřovat a posuzovat aktivity našich klientů, s jejich činností logicky nemáme nad rámec poskytnutí  konferenčních nebo ubytovacích služeb žádnou spojitost. Je na policii a orgánech činných v trestním řízení angažovat  se v případě  jakéhokoliv jednání proti právnímu řádu České republiky, zde jsme samozřejmě v případě  potřeby připraveni k plné součinnosti,” říká Dana Belušková, tisková mluvčí CPI Hotels, provozovatele hotelu Černigov.

Celé znění dopisu z facebookové události nazvané Martina Konvičku v Hradci Králové nechceme!:

Vážený pane řediteli,

tento čtvrtek 14. dubna se v prostorách Hotelu Černigov koná „Beseda s představiteli Bloku proti islámu“, na níž vystoupí mj. i Martin Konvička.

Zajisté sledujete aktuální dění, a tak Vám nemohla uniknout nedávná zpráva o obvinění pana Konvičky z podněcování k nenávisti, kterého se dopustil svými výroky, mezi nimiž vyniká ten o namletí muslimů na masokostní moučku.

Pane řediteli, jsem si vědom a plně respektuji, že je pouze na Vašem uvážení, komu prostory Vašeho hotelu poskytnete, ale prosím Vás, abyste přinejmenším zvážil, jestli opravdu chcete být navždy spojováni se jménem člověka a celého hnutí, které ve jménu domnělé obrany vlasti těží ze strachu zasetého v naší společnosti a s vervou ji přeměňuje na cílenou nenávist.

K vyslovení jasného NE panu docentu Konvičkovi se již odhodlala celá řada významných osobností, firem, spolků i institucí, které tak na sebe sice strhly mnoho zloby, avšak zloby vykompenzované obrovskou solidaritou a podporou lidí, kterým nejsou jeho nenávistné projevy lhostejné. Nyní, pane řediteli, máte tu možnost i Vy.

Děkuji za Váš čas a přeji hezký den.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]