V Itálii přibylo 3500 případů koronaviru, v Česku jich je 253

youtube

Koronavirus v Itálii, ilustrační snímek | FOTO: youtube

Podle webu ministerstva zdravotnictví je v České republice aktuálně 253 nakažených koronavirem. Celkový počet otestovaných přesáhl 4000. Nové informace přišly také z Itálie, která je novou nemocí v Evropě zasažena nejvíce.

Situace v Itálii je i nadále kritická. Jen v neděli zde přibylo dalších 3590 případů nakažených koronavirem a 368 lidí zemřelo. Celkově se počet těch, kdo mají či měli COVID-19, v Itálii blíží 25 tisícům občanů. V Itálii je zároveň již 2335 vyléčených. Podle dnešních dat v Íránu přibylo 1209 nakažených, v Číně 25, v Jižní Koreji 76.

Kvůli koronaviru vláda vyhlásila ve čtvrtek nouzový stav, zrušeny byly kulturní i sportovní akce, od soboty jsou zavřené obchody a restaurace. Některé podniky nabízejí možnost rozvážky jídla. Obchodů s potravinami, lékáren, drogerií, benzinových pump a dalších výjimek se uzavření netýká.

Od pondělí bude až na výjimky zakázán vstup do Česka všem cizincům a Čechům cestovat kamkoli do zahraničí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner