V kauze privatizace brněnských městských domů je ve vazbě všech sedm obviněných

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Městský soud ve čtvrtek vzal do vazby všech sedm lidí obviněných kvůli privatizaci městských domů v Brně. Novinářům to po skončení vazebních zasedání řekla dozorující státní zástupkyně Petra Lastovecká. Jména obviněných však neuvedla.

Stíhané jsou i dvě právnické osoby. O návrzích na vazbu začal soud rozhodovat po poledni, končil pozdě odpoledne. Obhájci obviněných se k věci vesměs nevyjadřovali.

()

Jeden ale uvedl, že jeho klient je Horký. Mělo by jít o podnikatele Michala Horkého, kterého policie podle dřívějších informací serveru iROZHLAS.cz označuje za hlavu šestičlenné organizované zločinecké skupiny.

Jiný obhájce potvrdil, že jeho klienta soud poslal do vazby, ale nejmenoval ho. „Zastupuji jednoho z obviněných, který byl vzat do vazby, v rámci ochrany soukromí nebudu identifikovat svého klienta,“ uvedl obhájce Igor Veleba. Doplnil, že si ponechali lhůtu a budou podávat stížnost.

O návrzích se rozhodovalo v policejní budově v Příční ulici, kde jsou cely předběžného zadržení. Jména lidí, jichž se stíhání a potenciální vazba týkají, zatím nikdo oficiálně nepotvrdil.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články