V kauze Skripal komunisté vystupují v zájmu Ruska proti našim spojencům

Eric Drooker

Kruté on-line umírání dvojitého agenta Skripala hýbe aktuálně světovými médii. Doprovázené ostrou diplomatickou přestřelkou mezi Ruskem a Velkou Británií, včetně jejích spojenců v NATO, a tedy i nás. Ač se samozřejmě nikdy neprokáže, že za tím Ruská federace stojí, z logiky věci a po analýze dostupných veřejných zdrojů vše ukazuje právě na ni. A v té souvislosti je taky dobré si uvědomit, jakým zájmům slouží a co legitimizují čeští komunisté v čele s prezidentem Zemanem.

To jsou namátkou titulky, které se v čase objevily:

„Záhadná otrava dvojitého agenta v Anglii. Jeho rodina umírá po celém světě“
„Další zlom v kauze Skripal: Agenta i s dcerou otrávili už doma, tvrdí policie“
„V bytě ruského exagenta Skripala byl jed novičok. Jeho dcera už se podle lékařů dostala z nejhoršího“
„Litviněnko, Berezovskij, Skripal a další. Kreml obvinil Británii, že nedokáže ochránit ruské občany“

Ačkoliv Rusko obvinilo Velkou Británii, že za atentátem stojí britské tajné služby, tuto možnost můžeme vyloučit hned a jako první. Pokud vůbec (!) by jakákoliv zpravodajská služba chtěla zavraždit agenta cizí mocnosti, určitě by se o tom nepsalo v novinách.

Daleko spíše to vypadá na ostrašující odstranění ruského agenta, který přeběhl „na druhou stranu“. Což se ve světě agentů dělo, děje a bude dít. Stejně jako si rozvědky nasazují vzájemně do struktur nepřítele své agenty, tzv. krtky. Nakonec i český agent Karel Köcher, důstojník komunistické Stb, se ve spolupráci s KGB dostal jako krtek do CIA, kde vystoupal až na post analytika. Po svém odhalení byl zatčen FBI a následně v rámci dohod mezi ruskou a americkou stranou vyměněn za ruské disidenty a agenty odhalené v Rusku na pověstném Mostě špionů Glienicker Brücke v Berlíně. Jinými slovy, pokud by šlo o jinou než ruskou službu, snažila by se o výměnu, třeba za ruského disidenta či v Rusku vězněného politického vězně. Jako to bylo v případě Köchera.

A právě proto jak případ otravy Sergeje Skripala, tak příběh několikaměsíčního umírání Alexandra Litviněnka působí spíš dojmem, že přes média, komentující každou změnu zdravotního stavu napadeného agenta, ruská tajná služba vzkazuje svým důstojníkům a spolupracovníkům v zahraničí: Dobře si to rozmyslete, pokud uvažujete o přeběhnutí na „druhou stranu“. Že by mohlo jít o ostrašující ukázku možností tajné služby, je fakt, že Kremlu jsou také přičítány dosud nevysvětlené vraždy jeho odpůrců Němcova, Berezovského či Gluškova, kteří byli „jen“ zavražděni. Aneb není výhrůžka jako výhrůžka a tajní agenti většinou bývají silnější a tvrdší nátury, se kterými jen tak něco neotřese.

A zde se dostáváme i k českým komunistům a prezidentovi Zemanovi. Pokud pomineme, že nejen v této věci vystupují v rozporu s oficiální zahraniční politikou vlády a v rozporu se zájmy našich spojenců v NATO, každým svým mediálním výstupem a zpochybňováním účasti Ruska na této operaci přikládají polínka do ohníčku této mediální propagandy, namířené zřejmě hlavně proti ruským agentům, kteří by mohli uvažovat o přeběhnutí na stranu demokratického světa. Tak takoví jsou čeští komunisté v čele s prezidentem Zemanem.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner