V Kremlu mohou slavit a uvažovat, koho nasadí po Zemanovi

ČT

Miloš Zeman vyhrál v druhém kole prezidentských voleb. Ačkoliv je to výhra těsná, je to přesně totéž, jako když někomu vlak ujede o pouhou jednu minutu. Jde o rozdíl kvalitativní. Pokud lidé, kterým záleželo na západním směřování země a spolupráci v Evropské unii doufali, že se jim podaří zastavit postupný rozklad, který přinášelo prezidentství Miloše Zemana, jsou zklamáni.

Zeman už dávno není žádnou integrální osobností, je spíše jakousi výslednicí cizích zájmů, ať už jde o konkrétní ekonomické zájmy jeho okolí, nebo o zahraničně politické zájmy současného kremelského vedení. Zahraničí asi nebude tolik zajímat, o kolik hlasů Zeman zvítězil, ale uvidí ho na scéně před sebou. Bude pro ně reprezentovat poměry v naší zemi.

Bohužel, ačkoliv je zahraniční politika záležitostí vlády, budou poměry v našich končinách vnímat do značné míry pravdivě, protože tak silná podpora pro demagogického lháře a těžkého alkoholika nadbíhajícího Rusku a Číně svědčí o tom, jak daleko u nás proces rozchodu s totalitou dospěl. Nedospěl totiž nikam.
Do významných funkcí se dostávají lidé jako bývalí normalizační komunisté nebo agenti Státní bezpečnosti a nikomu to nevadí. To je signál nejenom pro Západ, ale také pro Moskvu, že její hybridní informační válka u nás byla úspěšná. Dařilo se jí už v době sporu o americký radar v Brdech a daří se jí i nyní. Když je patrné, že občané, kteří ještě chodí k volbám, skousnou jak totalitní figurky, tak nejneuvěřitelnější demagogii, je třeba se připravit na další manévry.

V Moskvě rozhodně nejsou hloupí a vědí, že Zeman je tak jako tak na konci své politické dráhy a bude nutno uvažovat o tom, jakou loutkou ho do budoucnosti nahradí. Na to zaměří své agenty a své peníze. Rusko by se sotva pustilo do nějakého bezprostředního násilného konfliktu, ale bude se pokoušet pomocí svých vlivových agentů ovlivňovat veřejné mínění a pronikat do ekonomické sféry a pokoušet se nás stále více dostat do své gravitační síly.

Z jakéhosi důvodu nejen Zeman, ale také Václav Klaus i jeho syn pracují plně v souladu se zahraniční politikou Ruska a Rusové se nepochybně pokusí získávat další a další lidi.
Teď by bylo logické, aby přišlo volání po referendech a přímé demokracii, protože tam mají demagogové šanci své dílo dovršit. Rusko a jeho služebníčci se o to pokusí a dalším cílem bude poškodit Evropskou unii, NATO, nejlépe voláním po hlasu lidu, jestli v těchto strukturách chceme setrvávat. Prezidentská volba ukázala, že dezorientovaní občané jsou schopni spolknout jakoukoli demagogii a v té jsou v Kremlu mistři.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner