V Kremlu už vědí, že prohráli. Teď hledají náhradu za Putina, řekl Oleksij Danilov

Vladimir Putin (Profimedia)

Vladimir Putin | FOTO: Profimedia

Tajemník ukrajinské Rady národní bezpečnosti a obrany Oleksij Danilov v televizním rozhovoru prohlásil, že okolí kremelského diktátora si začíná uvědomovat, že Rusko válku proti Ukrajině prohraje, a začíná hledat, kdo přijde po Putinovi.

„Otázka Putina je v Rusku již téměř uzavřena. Někteří už znají jméno člověka, který bude vládnout po Putinovi,“ řekl Danilov. „V zemi agresora se už odehrály události, které naznačují, že ruský diktátor je již odsouzen k porážce,“ řekl Danilov a naznačil, že Rusko už za svého prezidenta hledá náhradu.

Politolog a bezpečnostní odborník Veiko Spolitis z Lotyšského institutu mezinárodních vztahů (Saeima / Wikimedia Commons / CC BY-SA 2.0)

Ukrajinská strana na základě zpráv od rozvědky a analýzy situace na bojišti přišla s vlastním názorem na to, co bude v Rusku poté, co diktátor Putin bude donucen opustit svoje místo, a kdo se může stát jeho nástupcem. Podrobnosti však v rozhovoru nezveřejnil.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dokonce již vyjádřil veřejně pochybnosti, zda Putin ještě žije.

„Nejsem si jist, že prezidentem Ruska, který se někdy objevuje v naklíčovaných záběrech v televizi, je on. Nevím, zda ještě žije. Rozhoduje on, nebo kdo tam rozhoduje? Jaký okruh lidí? Takové informace nemám,“ řekl šéf Ukrajiny, který již předtím prohlásil, že Putin je pro něj „nikdo“.

A šéf hlavního zpravodajského ředitelství Kyrylo Budanov předpověděl, že se Rusko zhroutí, ale světu to jen prospěje. Podle Budanova je Putin už jen pro smích.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články