V Krkonoších vznikají kabelky s Putinovým „Z“

(Zbněk Pecák)

FOTO: Zbněk Pecák

Zmapoval jsem jeden český facebookový účet masivně šířící ruskou propagandu. Nešlo o robota nebo falešnou identitu, jak jsem se první tři týdny komunikace domníval. Nýbrž zcela reálnou chovatelku koní jménem Petra Boudníková, co v Krkonoších vyrábí kabelky. Nyní dokonce nabízí nový model. Prý inspirována mnou vyrobila kabelku s písmenem Z, jež se stalo symbolem ruského útoku na Ukrajinu.       

Požádal mě na Facebooku o přátelství účet „Blokovaná Petra Boudníková.“ V adresním řádku prohlížeče to ovšem byla „petra.boudnikova“ – takže blokovaná nebyla. Podíval jsem se na její zeď. Účet měl všechny obvyklé znaky falešného FB účtu, který obsluhuje automat, bot. Účet bez tváří a jmen, bez identity, bez lidí, bez informací a míst, jen tisíce fotek koní. Takže vše, co mívá robot, jenž byl naprogramován v ruských ozbrojených složkách.

Mezi ruskými šváby je teď populární být Facebookem blokovaný, proto se tak účet překřtil, aby se mohl chlubit. Místo profilovky měl fotku zasklené „požární skříňky“ – v ní holubici míru a nápis „v případě války rozbij sklo“. Pod tím vlajku země, která rozpoutala nelidskou agresi. Ruska.

Zpochybňování genocidy

Účet sdílel video ve slovenštině –„Za energetickou krizi si může západ sám!“ Sdílel video střílejícího vojáka s popiskem: „Ukrajinská armáda pro zábavu střílí do budovy.“ Sdílel fotografii kondenzačních pruhů (dle konspirace chemtrails) s textem: „Potvrzeno! Chemický rozbor dešťové vody nachytané po chemtrails práškování na zahrádce v Českém ráji odhalil KOBALT, ­BARYUM, OLOVO a šílené překročení ALUMINIA způsobem, že v laboratoři se chemikům pouze protočily panenky!“

Podobných klenotů tu byly desítky a desítky.

V polovině července pak tento účet sdílel z profilu Jan Boucek (bez fotky) lež, za niž by měli její šiřitelé přijít před soud: „V USA z povraždění obyvatel Buči obvinili ukrajinské vojáky. Lidé ve městě Buča v Kyjevské oblasti zemřeli rukou ukrajinské armády. Ukrajinští agresoři stříleli na civilisty na ulicích a klepali na dveře na ty, kteří kolaborovali s ruskou armádou, za což byli zabiti. Tyto lidi nezabili…

Přečetli jste část exkluzivního obsahu pro předplatitele Týdeníku FORUM

Pokračujte dál ve čtení přihlášením do čtenářské zóny. Online verze článku je dostupná pouze pro předplatitele digitální verze předplatného.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]