V Lánech jako v tom vtipu. Výstavka je pojízdná. A co když bude válka?

Miloš Zeman (ČTK)

Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Lepší něco než nic. Pravda, volby se konaly 8. až 9. října a dnes, 28. listopadu, jsme se dočkali jmenování premiéra. Češi se po svých různých historických zkušenostech mohou všelijak utěšovat. Už bývalo i hůř. Je to ale dost slabá útěcha.

V každém případě jsme „zase o krok před nimi“. Tedy před zbytkem světa, kde hlava státu nekolabuje v den voleb, a ačkoli byl výsledek hlasování jasný i poraženým, jmenuje premiéra skoro po sedmi týdnech. Na reakci po odhalení účasti ruských agentů na explozích ve Vrběticích potřeboval Miloš Zeman týden. Reagovat na výsledek voleb tak rychle nezvládl. Ing. Zeman je nefunkční. Ale všelijak ho převážejí.

()

Zlomyslným pamětníkům se může vybavit ten vtip o Rádiu Jerevan. Ano, maso bude v Moskvě, bude v Kyjevě a bude i v Jerevanu. Výstavka je pojízdná. Tam byli zase napřed v homeopatii. Ani buňka masa neskončí v žaludku občana, nasytí se pohledem.

Vrbětice, volby, covid, energetická krize, zhoršující se mezinárodní situace za rohem. Tím rohem míníme východní hranici EU, kde panuje značné napětí kvůli tomu, že diktátor Lukašenko pašuje zmanipulované občany zbídačených zemí na polskou hranici a podporuje je, aby násilně pronikli za ni. Rusko shromažďuje 90 tisíc vojáků na hranici s Ukrajinou. Ukrajinský prezident tvrdí, že odhalil ve své zemi plány na převrat. Je jasné, komu by se líbil.

Nemusí být přímo válka, stačí velký konflikt. Následovat budou vlny uprchlíků a bude to pestřejší směs, než jsme zažili. Lépe řečeno Německo, které to vzalo za nás na sebe, a za to se mu někteří činitelé východních zemí posmívali. Jak zareaguje vrchní velitel z kukaně? Jak se dozvíme, že reaguje skutečně on, a ne dvojka Mynář–Nejedlý?

Teď budeme čekat, jak se z kukaně budou prověřovat kandidáti na ministry. Času dost, jaro přijde. Jak říkali ti nezaměstnaní v Neználkovi na Měsíci: „Nějak bylo, nějak bude, houby zle.“

Tak určitě.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]