V Lánech se dnes nesejdou nejvyšší ústavní činitelé, ale Zemanovi kamarádi

Česká televize

Miloš Zeman | FOTO: Česká televize

„Ústavní činitelé se sejdou nad zahraniční politikou,“ zní oficiální informace o schůzce, která se dnes uskuteční v Lánech. Jde o matoucí popis. Přesnější sdělení je: Někteří ústavní činitelé se sejdou. Na jednání totiž bude chybět druhý nejvyšší ústavní činitel, předseda Senátu Parlamentu České republiky Miloš Vystrčil. Nejde tedy o schůzku ústavních činitelů, ale o schůzku posluchačů a kamarádů Miloše Zemana.

Zemanovo jednání už není ani skandální, vyvolává spíše smutek a lítost nad tím, do jakého stavu prezident dozrál. Není schopný diskutovat o zahraniční politice, má svoji představu o hodné Číně a Rusku, a tu bude opět přítomným posluchačům vnucovat. Protože by mu Miloš Vystrčil nejspíš oponoval, raději ho nepozval.

Kdyby byli premiér, předseda poslanecké sněmovny, ministr vnitra a ministr zahraničí slušní, jednání by se na protest proti této svévoli nezúčastnili. Bohužel Andrej Babiš, Radek Vondráček, Jan Hamáček a Tomáš Petříček Zemanovi oponovat nebudou. Budou s ním hrát tuto trapnou hru na bojkotování druhého nejvyššího ústavního činitele České republiky.

Přitom zmínění pánové by měli spíše než odpolední puding v Lánech řešit, zda máme ještě prezidenta, který je schopen plnohodnotně zastávat svěřený úřad.

Zeman v podstatě přestal opouštět Lány. Zahraniční cesty skončily, nepořádá ani setkání po České republice. Zbyla jen tradiční letní ostuda na gumovém člunu a občasná smutná vystoupení ve spřáteleném rádiu nebo novinách, která nevypovídají příliš mnoho o dobré kondici prezidenta.

Miloš Zeman skončí svůj mandát nejpozději za zhruba dva a čtvrt roku.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner