V Lidových novinách končí také Martin C. Putna

medziknihami.sk

Prof. Martin C. Putna | FOTO: medziknihami.sk

Literární historik a kritik Martin C. Putna oznámil na svém twitterovém účtu, že po Petře Procházkové a dalších dvou členech zahraniční redakce již ani on nebude dále přispívat do Lidových novin Andreje Babiše. Děje se tak po zveřejnění názoru neexistující lékařky, který podporoval premiérův názor na syrské sirotky.

repro ČT

„Tak to máme poslední fejeton v Lidovkách (psaný ještě před včerejšími událostmi). Tímto také končím,“ napsal Putna s tím, že sdílel svůj text z rubriky Poslední slovo.

Do této rubriky přispívá také například Petruška Šustrová nebo Ondřej Neff. Všichni autoři byli v předchozích letech za své angažmá v listu, který patří předsedovi vlády a je často využíván ke kriminalizaci nepohodlných konkurentů hnutí ANO či holdingu Agrofert, kritizováni.

Procházková svůj odchod oznámila v pondělí. Uvedla, že je přesvědčena o tom, že ji vedení Lidových novin v čele s Babišovým přítelem Istvánem Lékem již nedokáže ochránit před politickými tlaky.

Redaktoři deníku FORUM 24 napsali na jaře 2017 výzvu autorům fejetonu Poslední slovo LN, aby řekli Lidovým novinám poslední slovo.

archiv

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ČTK

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner