V Litoměřicích nečekají, co vymyslí vláda. Živnostníkům dají deset tisíc

Mírové náměstí v Litoměřicích. (litomerice.cz)

Mírové náměstí v Litoměřicích. | FOTO: litomerice.cz

Odpuštění nájmu pro podnikatele, kteří mají své provozovny v budovách města, a deset tisíc korun všem ostatním podnikatelům ve městě. Taková je pomoc pro živnostníky a podnikatele, kterou dnes schválili radní v Litoměřicích. Vedení města na severu Čech se tak rozhodlo nečekat na to, co nakonec schválí vláda, a rozhodli se místním podnikatelům pomoci sami.

Rada města zatím vyčlenila na tuto pomoc tři miliony korun. „Cítíme, že OSVČ jsou skupinou lidí, na kterou ztěžka dopadají současné restrikce související s epidemií. Snažíme se pomoci v rámci našich finančních možností, protože ani my nevíme, jak výrazně se sníží příjmy města,“ vysvětlil místostarosta Litoměřic a poslanec za ODS Karel Krejza.

Živnostníkům s nájemní smlouvou uzavřenou s městem bylo nejprve odloženo a následně jim bude odpuštěno nájemné za dobu, kdy byla z nařízení vlády jejich provozovna uzavřena. Ostatní podnikatelé dostanou podle dnes schváleného návrhu od města jednorázový příspěvek ve výši deset tisíc korun. Příspěvek je určen na úhradu nájemného těm podnikatelům, kteří mají své provozovny v budovách soukromých pronajímatelů a firem. Podmínkou je mj. aktivní živnostenské oprávnění na hlavní činnost a nahlášená provozovna v Litoměřicích v době vládou nařízeného uzavření provozoven.

Další formou pomoci místním podnikatelům je odložení a následně odpuštění platby firmám za využívání služeb pultu centrální ochrany, provozovaného městskou policií. „O uvolnění dalších 300 tisíc korun pro potřeby projektu ‚Liťák si pomáhá‘, podporovaného Okresní hospodářskou komorou, budou jednat zastupitelé zřejmě na svém dubnovém zasedání,“ doplnil informace místostarosta Litoměřic Lukas Wünsch (Severočeši).

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články