V Londýně zuřil obrovský požár, policie vyvrátila podezření na teroristický útok

Centrum Londýna zachvátil požár (Se souhlasem Megan Jaerum)

Centrum Londýna zachvátil požár | FOTO: Se souhlasem Megan Jaerum

Z celého Londýna byl vidět mohutný sloup kouře, který vycházel z požáru poblíž stanice Elephant and Castle. Na místě zasahovalo přes 70 hasičů a okolo 50 policistů. Oheň podle nich začal v jednom ze železničních oblouků.

Internetem kolují informace o tom, že za požárem stojí teroristický útok. Policie však uvedla, že v této rané fázi vyšetřování nepředpokládá, že by incident souvisel s terorismem.

BBC přineslo svědectví pětadvacetileté Sary Scarpa, která bydlí v nedalekém bytovém domě: „Na chvíli jsme otevřeli okno, protože bylo slyšet, jak lidé křičí, a ucítili jsme velmi, velmi silný zápach,“ řekla televizní stanici. „Kouř se trochu zmenšil, potom jsme slyšeli výbuch a teď to začalo znovu,“ sdělila v pondělí.

Vzhledem k tomu, že oheň hořel nedaleko vlakového nádraží, bylo cestujícím doporučeno, aby k dokončení svých cest využili autobusy a londýnské metro.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]