Další teror: Ve francouzském Lyonu byl před kostelem vážně postřelen kněz

archiv

Právě se stalo | FOTO: archiv

V Lyonu ve středovýchodní Francii byl v sobotu postřelen pravoslavný kněz ve chvíli, kdy zavíral kostel. Jeho stav je vážný. Pravděpodobný pachatel je na útěku, uvedla s odvoláním na policii agentura Reuters. Kněze řecké národnosti zasáhly dva výstřely z upilované brokovnice kolem 16:00.

Policie místo útoku uzavřela a vyzvala obyvatele, aby se drželi stranou a řídili se pokyny úřadů.

Motiv útoku je zatím nejasný. Incident však přichází jen tři dny poté, co pravděpodobný útočník z Tuniska v katolickém kostele v jihofrancouzském Nice ubodal tři lidi. Jedné z obětí uřízl hlavu a vykřikoval přitom slova Alláhu akbar (v arabštině Bůh je veliký). Před dvěma týdny byl na předměstí Paříže sťat učitel, který žákům v rámci občanské výuky o svobodě slova ukazoval karikatury proroka Mohameda. Pachatelem byl podle vyšetřovatelů 18letý čečenský islamista.

Francouzská vláda vydala varování, že v nejbližší době může dojít k dalším teroristickým útokům. Prezident Emmanuel Macron nechal ve městech rozmístit tisíce vojáků, aby hlídali náboženská místa a školy.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner