V Moskvě hlídají dodržování karantény kamery rozeznávající obličeje

Cestujících z Číny se v Rusku obávají. (youtube)

Cestujících z Číny se v Rusku obávají. | FOTO: youtube

Moskevský starosta Sergej Sobjanin na svém webu oznámil, že byl v Moskvě spuštěn rozsáhlý systém rozpoznávání obličejů ve veřejných kamerách, který má sledovat osoby podléhající karanténě. V Rusku bylo zavedeny dvoutýdenní karanténní období pro všechny jedince, kteří mohli být vystaveni koronaviru COVID-19.

K 21. únoru bylo v Rusku umístěno do karantény asi 2 500 lidí. Každý, kdo přijíždí do Moskvy z Číny, je izolován v místě bydliště nebo jednoduše kdekoli po příjezdu (například v hotelovém pokoji). Pokud má někdo zjevné příznaky, je hospitalizován.

()

Sobjanin naznačil, že bezpečnostní kamery byly použity například v případě čínské občanky, která byla při přistání v Moskvě kvůli laboratorní chybě nesprávně diagnostikována jako zasažená koronavirem. Když byla v karanténě, bezpečnostní kamery odhalily, že ji porušila, protože se setkala s přítelem na nádvoří nemocnice. Moskevský systém pro analyzování videa také umožnil úředníkům najít řidiče taxi, který odvezl mladou ženu z letiště.

Sobjanin sdělil, že do monitorování těch, kdo přicestovali z Číny, jsou zapojeni zaměstnanci moskevského metra, městské dopravy, policisté a zdravotníci první pomoci.

Od 20. února je ovšem všem čínským občanům dočasně zakázáno cestovat do Ruska.

(Zdroj: Meduza.io)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]