V Moskvě našli ostřelovače FSO se střelnou ranou v hlavě

archiv

Vojáci z Federální služby ochrany střeží prezidenta Putina, sami ale v bezpečí nejsou. | FOTO: archiv

V Moskvě našli mrtvolu 23letého ostřelovače z vojenské jednotky Federální služby ochrany (FSO), která spolu s dalšími útvary zajišťuje bezpečnost prezidenta Vladimira Putina. Informaci o tom přineslo investigativní internetové médium Baza.

Tělo vojáka objevil jeho známý, který se k němu vydal poté, co se jej po několik dní marně pokoušel kontaktovat. Dveře byly podle serveru Zona media zamčené zevnitř. Zmíněný muž se do bytu protáhl oknem a bezvládné tělo spatřil na zemi v kuchyni.

Zbraň mrtvého ležela vedle jeho těla, jednalo se o pistoli určenou k sebeobraně. Podle předběžných informací z pitvy pocházela střela v hlavě z této zbraně. Vyšetřovatelé prověřují verzi, podle níž šlo o sebevraždu. Žádný dopis na rozloučenou po sobě ale mladý muž nezanechal.

Serveru Baza se podařilo zjistit, že sloužil u jednotky č. 11488 FSO, která zajišťuje bezpečnost ruského prezidenta. Tuto informaci doplnil server RBC s odvoláním na zdroj ve vedení vyšetřovacího výboru pro Moskvu rovněž jménem zesnulého. Mělo se jednat o 23letého Dinara Sabirova. Na místě kriminalisté našli pistoli Osa PB-4-1.

Zda se mohlo jednat o vraždu a jaký případně mohl být její motiv, ještě není jasné. Pokud by ovšem vyšlo najevo, že se Putinovi strážci střílejí mezi sebou, byla by to pro Kreml další nemilá zpráva hned po té o propadu cen ropy.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner