V německém penzionu neobsluhují Čechy: bojí se covidu

www.osser-schutzhaus.de / Jürgen Krauß

Penzion Osserschutzhaus nyní nechce české zákazníky. | FOTO: www.osser-schutzhaus.de / Jürgen Krauß

Na německé straně Šumavy se zřejmě začali obávat možné nákazy ze strany českých turistů. Třeba v penzionu Osserschutzhaus proto odmítají našince obsluhovat. Hlásá to dokonce cedule v češtině, která je umístěna na zahrádce místní restaurace.

O zvláštním opatření informoval deník Blesk, jemuž jeden z čtenářů zaslal fotografii informační cedule. Na ní stojí: „Pro covid-19 bohužel nesmíme nabízet českým hostům jídlo ani pití! Ani sezení.“ Aby naši turisté věděli, že zde se na jídlo ani pití zastavovat nemají, je nápis v češtině. Přitom na oficiálních webových stránkách Osserschutzhausu nic takového nenajdeme.

Čechy neobsluhujeme, hlásá cedule. (zdroj: repro Blesk.cz)

Na internetu je pouze informace o tom, že vzhledem k přetrvávající koronavirové pandemii musí provozovatelé penzionu přijmout hygienická opatření a zajistit jejich dodržování. Zároveň žádají zákazníky, aby jim při dodržování bezpečnosti pomohli.

Sdělení penzionu týkající se koronaviru (zdroj: osser-schutzhaus.de)

Majitelé penzionu, manželé Hatzingerovi, vysvětlují svůj krok jako nutnost. „Bylo to těžké rozhodnutí, ale museli jsme ho udělat. Češi totiž i přes zákaz přecházeli hranici, a navíc většinou bez roušek,“ řekli Blesku němečtí podnikatelé. Situace je mrzí, i proto, že čeští turisté tvoří velkou část jejich klientely. Do budoucna se tak prý těší, až budou moci opět otevřít svůj penzion i pro hosty z České republiky. 

To ovšem v dohledné budoucnosti jen tak nebude. Počty nakažených se u nás stále pohybují na kritické hranici a hospitalizovaných také neubývá. Nová vládní opatření by mohla přinést zlepšení v průběhu několika dní, ale zatím to stále není jisté.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner