V německém Trevíru vjelo auto do lidí, zemřelo pět lidí

V německém Trevíru vjelo auto do chodců. ()

V západoněmeckém Trevíru vjel v úterý odpoledne řidič na pěší zónu, kde podle policie pět lidí zabil a dalších 10 zranil. Média uvádějí, že oběti byly ve věku od 9 měsíců do 73 let. Policie oznámila, že řidič byl zadržen. Podle Focusu do pěší zóny vjelo stříbrné vozidlo SUV. Nijak netroubilo, jen zrychlovalo, uvedl jeden ze svědků. Podle starosty Wolframa Leibeho šlo o čin v amoku. Pachatel byl pod silným vlivem alkoholu a pravděpodobně je i psychicky narušený. Zatím se nemluví o terorismu.

Čin dotyčného muže si mohl vyžádat ještě více obětí, nebýt rychlého zásahu policie, která jeho auto zastavila 4 minuty od oznámení události. Oznámil to zemský ministr vnitra Roger Lewentz. Na videu, které z okamžiku zásahu pořídili svědci, a teré kolovalo po sociálních sítích, bylo podle serveru Spiegel vidět, jak policisté dotyčného spoutávali za autem na zemi. Čelní část jeho vozu je údajně silně poškozená. 

Auto, údajně se jednalo o Range Rover, vjelo na pěší zónu v historické části města ležícího nedaleko hranic s Lucemburskem. Oblast poblíž Trevírského dómu a římské brány Porta Nigra, které jsou na seznamu památek UNESCO, policisté odpoledne uzavřeli, nad městem kroužily vrtulníky, informoval místní list Trierischer Volksfreund. Stanice SRW uvedla, že podle svědků vjel řidič s šedým vozem kategorie SUV na pěší zónu velkou rychlostí a do lidí narážel úmyslně.

„Auto jelo mezi sedmdesáti a osmdesáti kilometry za hodinu, netroubilo, jen zrychlovalo,“ řekl jeden ze přítomných týdeníku Focusu. „Viděl jsem nespočet lidí skákajících na stranu, přes třicet jich leželo na ulici, někteří bez pohybu,“ dodal ještě. Další svědek uvedl, že sražené byly i děti.

Auto i s řidičem policie zajistila a vyzvala lidi, aby se místu vyhnuli. Odpoledne policejní akce skončila. „Policie nepředpokládá další nebezpečí a zřejmě ani to, že by pachatel měl komplice,“ uvedl zpravodaj ČT v Německu Martin Jonáš.

Policie vyzvala, aby se lidé místu události vyhnuli. Příčina incidentu zatím není známa. Řidič je 51-letý Němec. „K okolnostem případu, tedy zejména k otázce, zda se jednalo o terorismus, zatím nemůžeme nic říci,“ cituje deník Bild policejního mluvčího Uweho Konze.

Pachatel ve voze podle informací německých médií v autě delší dobu pobýval. Více zdrojů uvádí údajné jméno pachatele, server Focus od toho však v noci na středu upustil s poukazem na možnou mýlku poté, kdy vyšlo najevo, že vůz dotyčnému řidiči zapůjčil známý.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]