V Německu začali protirouškoví konspirativci vraždit

Ilustrační foto. (Pixabay/Republica)

Ilustrační foto. | FOTO: Pixabay/Republica

Nárůst agrese ve společnosti je od nástupu facebooku zjevný a globální. V našem jazykovém prostředí je hlásání nenávisti při každé napjaté události naprostým standardem. Na podzim 2019 se terčem nenávisti stala Greta Thurnberg, která – jako první – dokázala „nastartovat“ globální vážný zájem společnosti o zničující problém – globální oteplování. Místo aby jí za to byli lidé vděční, v Čechách zdejší zenový mnich psal na facebook, jak by ji zaplácnul lopatou jako krtka. Pak přišel koronavirus. Hrozba pro všechny jako oteplování, ale zcela blízká a kontaktní. Nenávisti přibylo. Pravda se stala přežitkem, blábol normou, vyhrožování standardem. Nyní už – což jsem bohužel čekal – začali protirouškoví pěšáci svaté války tmářů vraždit kvůli rouškám.

Mladá žena byla zavražděna covid konspirativcem, neboť chtěla, aby si v obchodě nasadil roušku. Po islámském terorismu přichází terorismus konspiračních extremistů. Stalo se to (zatím) v Německu, a myslím, že neexistuje sociolog, psycholog, politolog či psychiatr, kterého by to překvapilo. A že to bylo až v dalekém Německu? Německo není daleké, a výslovně píšu, že k násilí protirouškových extremistů došlo v Německu ZATÍM. Mám strach, že dojde i na nás.

Zavraždil studenta kvůli roušce

„Muž podezřelý ze zastřelení pokladní na německé čerpací stanici byl spojován s covid-19 konspirativci a krajní pravicí. Vyšetřovatelé se domnívají, že podezřelý (zveřejněné jméno je Mario N.) byl stoupencem krajní pravice a popíračem covidu. Kancléřka Angela Merkelová vraždu odsoudila jako „ohavné zabíjení“. Žalobci uvedli, že se vrah původně pokusil koupit pivo na čerpací stanici ve městě Idar-Obersteinu, ale odešel poté, co ho pokladní odmítl sloužit, protože byl bez roušky. O hodinu a půl později se muž vrátil, tentokrát v roušce. Dal se do další hádky, stáhl si roušku a střelil pokladního do hlavy. Devětačtyřicetiletý podezřelý se v neděli vzdal policii. Střelba, ke které došlo několik dní před parlamentními volbami, vyvolala šok. Podle německých médií byla vražda chválena v chatovacích skupinách, o nichž je známo, že je používá krajní pravice a konspirativci.

Miloš Zeman s Vladimirem Putinem (ČTK)

„O jednoho parazita méně,“ píše se v jednom postu s tím, že oběť byl student. Další diskutér považoval útok za přirozený krok v boji proti „diktatuře Merkelové“, informoval web Tagesspiegel. Stephan Kramer, vedoucí domácí rozvědky ve východním Durynsku, varoval před pozoruhodným nárůstem agresivity v každodenním životě. „Eskalace pravicových konspiračních fantazií mezi agresivními občany náchylnými k násilí je evidentní už měsíce,“ řekl síti RND.

Monitorovací centrum CeMAS mezitím uvedlo, že konspirativci byli v průběhu pandemie méně brzdění, útočili na novináře, kryli protesty a vyhrožovali lékařům zapojeným do očkování. „Jako společnost se musíme odhodlaně postavit nenávisti,“ řekl středolevý vicekancléř Olaf Scholz, pravděpodobný vítěz voleb.“ (BBC.com)

Můj přítel doktor Mareček

Jedním z vysoce na netu aktivním protirouškovým aktivistou je pan doktor Vít Mareček, se kterým jsme se snad nakonec přes net i spřátelili. Už je to dávno, co mi do diktafonu zformuloval tu nejčistší definici iracionality popíračů covid: „Mrtví na podzim byl doběh z jara, byli to lidé, kteří nebyli léčeni. ČT je stoka. Došlo ke zneužití medicíny pro politické cíle. Na co umíralo na podzim tolik lidí, se bude vědět až s daty za celý rok. Zemřeli v důsledku nezvládnuté jarní vlny. Na covid určitě nezemřeli, protože obvykle se dějí věci obvyklé a žijeme v pravděpodobnostním světě. Takže se na 95 procent nemýlí, že ta odúmrtí z podzimu byli lidé zemřelí na kardiovaskulární a onkologické choroby a někteří na covid. Pokud to nevíte za celý rok, nemůžete příčinu úmrtí určit.“

FORUM 24 (archiv)

A nakonec mi řekl: „Až vás skutečně potkám, tak za tu Soňu Pekovou dostanete jednu po čuni! Nazdar!“ A zavěsil. K poslechu ZDE.

Já mám popravdě z výhružek dr. Marečka srandu. Ale doktorce Jiřincové, vedoucí Národní referenční laboratoře pro chřipku a virová onemocnění, vyhrožoval senior, že se za svou práci „bude jednou zodpovídat“, že dostal předžalobní výzvu k ukončení činnosti. Profesoru Flegrovi vyhrožují na facebooku zcela běžně, a na několik našich předních vědců podali covid konspirativci řadu trestních oznámení. A mají za sebou intelektuální a právní podporu.

V české verzi…

V České republice garda odpůrců vědy a rozumu nelení a vytváří covid konspirativcům silné ideové zázemí. Jen několik citací. Známá advokátka Jana Zwyrtek Hamplová píše na svém blogu:

„Zpěvák Daniel Landa objíždí zemi s cílem probudit v lidech českého lva a moravskou a slezskou orlici. A není to zdaleka jediný kontrast, který charakterizuje iniciativu Zlatý špendlík, která mobilizuje národ k odporu proti politické zdravotní diktatuře, a jejímž prvotním cílem je shromáždit co největší občanskou sílu na případnou obranu ústavnosti a svobody podle článku 23 Listiny základních práv a svobod.  Role národního „probuditele“ se ujal s odhodláním sobě vlastním právě Daniel Landa, a dlužno dodat, že ji plní skvěle. vůči těm nahoře je Daniel Landa ostrý jak břitva, a kdyby mohl, tasí meč, jeho odhodlaná slova vůči lidem na náměstích jsou plná lásky a úcty – k naší zemi, ke svobodě, k naší historii, k právu a k životu našich rodin.“

Daniel Landa píše na svém facebooku: „Přečtěte si právnické „Desatero“ zlatého špendlíku z pera špičkových právníků ČR včetně expertů na ústavu. Nebojte se na tomto základu odstartovat osobní odpor (kdo tak ještě neučinil). Dále se můžete zaregistrovat na www.zlatyspendlik.cz pro případnou aktivní a koordinovanou obranu práva, rozumu a ústavních principů ČR.“ A odkaz na text s názvem Deklarace právníků obyčejného života z Čech, Moravy a Slezska: „Vzhledem k tomu, že stav pandemické pohotovosti je neustále udržován, ačkoliv jeho trvání nemá oporu v reálné epidemické situaci, dospěli jsme k názoru, že je poprvé v novodobé historii České republiky nutné s nejvyšší možnou naléhavostí a vážností apelovat na naše spoluobčany, aby bránili svá ústavní práva. V případě, že je odstraňován demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou základních práv a svobod, a pokud jsou činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků znemožněny, mají občané ústavním pořádkem České republiky zaručené zákonné právo postavit se na odpor. Nastal čas, abychom se spojili a bránili naši svobodu. Nejste v této těžké době sami, my jsme s vámi a jsme i nadále připraveni použít všechny zákonné prostředky k ochraně lidské důstojnosti a demokracie a postavit se na odpor vládní zvůli.“

Na serveru Landovy iniciativy Zlatý špendlík stojí: „Nejsme nemocní! Desatero: Zaměstnavatelé, ředitelé škol, ochranky obchodních center ani další osoby nemají právo na informace o vašem zdravotním stavu – platilo to vždy a je nutné se k tomuto principu vrátit. Rodiče jsou povinni chránit soukromí svých dětí – jen tak zabrání možné šikaně, diskriminaci a dalšímu porušování práv dětí. Každý se musí sám vlastním způsobem postavit nátlaku ze strany zaměstnavatelů, vysokých škol a jiných institucí na očkování. Ztratíme-li právo volby, ztratíme demokracii. Respektuj způsob života druhých. Každá svoboda jedné osoby je ohraničena svobodou osoby jiné. Dospělí lidé by se vzájemně neměli vychovávat, okřikovat v MHD nebo dokonce udávat – to jsou nástroje totality.“

A tak to v Německu bylo…

Student na brigádě u pokladny v obchodě – typický nástroj totality – chtěl Mariovi N. odepřít volbu, připravit ho o demokracii, a také jej podrobila šikaně a diskriminaci, protože mu řekla, aby si nasadil roušku. Mario N. „se prostě sám vlastním způsobem postavil nátlaku ze strany instituce (v daném případě pokladní na benzince) ve věci“, tj. ve věci roušky, a zabil ji.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]