V nemocnicích je 5850 lidí s covidem, téměř tisíc jich zůstává ve vážném stavu

Ilustrační foto (pixabay)

Ilustrační foto | FOTO: pixabay

Laboratoře v Česku za úterý potvrdily 16 691 nových případů koronaviru. Jde o nejnižší úterní nárůst od 9. listopadu. Ve srovnání se stejným dnem v minulém týdnu je to zhruba o 2800 méně. Denní počty nových případů koronaviru zpomalují v mezitýdenním srovnání už třináct dní v řadě. Vyplývá to z dat ministerstva zdravotnictví.

Mírný úbytek je viditelný také v počtu hospitalizovaných s onemocněním covid-19, v úterý jich bylo podle aktuálních statistik 5850, z toho 966 z nich ve vážném stavu. Nemocnice ale dohlašují pacienty zpětně, číslo tak zřejmě při dalších aktualizacích stoupne.

()

Spolu s poklesem denních případů prokázané infekce klesá i týdenní incidence. Na 100 tisíc obyvatel připadá nyní v Česku 791 případů za posledních sedm dní, předchozí den to bylo o 26 víc. Ve všech krajích už je incidence nižší než 1000, nejvyšší zůstává na Vysočině, kde na 100 tisíc obyvatel připadá za posledních sedm dní 983 nakažených. Naopak nejlépe je na tom s incidencí 392 Karlovarský kraj. K dnešku incidence klesla ve všech krajích kromě Libereckého, Ústeckého a Karlovarského.

Laboratoře v úterý provedly přibližně 109 tisíc testů, zhruba o 18 tisíc méně než před týdnem. Podle průběžných statistik se v úterý v mezitýdenním srovnání podíl pozitivních vzorků v případě preventivních testů zvýšil na 8,15 procenta, o týden dříve byl pod osmi procenty. U takzvané diagnostické indikace, kdy jsou testováni lidé vykazující příznaky, pozitivita naopak mírně klesla na 33,72 procenta. U epidemiologické indikace, kdy se testují lidé kvůli kontaktu s nakaženým, potvrdily testy nákazu u 14,85 procenta lidí, před týdnem byla nepatrně nižší.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]